Facebook

Elektrotim blisko zleceń za ponad 32 mln zł

Tauron Dystrybucja wybrał cztery oferty Elektrotimu na rozbudowę infrastruktury technicznej Systemu Łączności Dyspozytorskiej: na terenie oddziałów we Wrocławiu, Tarnowie, Legnicy i Jeleniej Górze. Łączna wartość wybranych ofert opiewa na ponad 32 mln zł.

2 sierpnia wrocławska spółka poinformowała, że złożyła najkorzystniejsze oferty w prowadzonych przez Tauron Dystrybucja postępowaniach przetargowych na rozbudowę infrastruktury technicznej Systemu Łączności Dyspozytorskiej na obszarze Tauron Dystrybucja Oddział we Wrocławiu (pierwsze zamówienie) oraz na obszarze Tauron Dystrybucja Oddział w Tarnowie (drugie zamówienie).
Przedmiotem zamówienia wrocławskiego oddziału jest opracowanie dokumentacji technicznej i terenowo-prawnej oraz realizacja na jej podstawie robót budowy wież antenowych i kontenerów na obiektach energetycznych na potrzeby Systemu Łączności Dyspozytorskiej. Zamówienie oddziału tarnowskiego obejmuje budowę nowych i modernizację istniejących wież antenowych, zabudowę kontenerów telekomunikacyjnych oraz remont pomieszczeń telekomunikacyjnych wraz z infrastrukturą budowlaną i techniczną w obiektach spółki. Oferty zostały wycenione odpowiednio na 5,23 mln zł i 10,23 mln zł.

Kolejne najkorzystniejsze oferty

Trzy dni później, 5 sierpnia Elektrotim podał, że również oddziały Tauron Dystrybucja w Legnicy i Jeleniej Góry wybrały jego oferty jako najkorzystniejsze – tu również zamówienia dotyczą rozbudowy infrastruktury technicznej Systemu Łączności Dyspozytorskiej.
W obu przypadkach zakres prac obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej i terenowo-prawnej oraz budowę na jej podstawie wież antenowych i kontenerów na obiektach energetycznych. Elektrotim wycenił swoje roboty na 7,45 mln zł i 9,25 mln zł. Tym samym łączna wartość czterech ofert wrocławskiej spółki, uznanych przez oddziały Tauron Dystrybucja za najkorzystniejsze, wynoszą 32,16 mln zł.

Wyższe przychody po pierwszym kwartale

W pierwszym kwartale tego roku Elektrotim miał 57,1 mln zł skonsolidowanych przychodów a skonsolidowana strata netto wyniosła 4,3 mln zł. Rok wcześniej grupa wypracowała 49,1 mln zł obrotów i była 4,4 mln zł pod kreską.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas