Facebook

Encon-Koester zmienia się w ProCobot

Encon-Koester zmienia nazwę na ProCobot. Nowa nazwa firmy odzwierciedla jej strategiczny cel: kompleksową obsługę w zakresie wdrażania robotów współpracujących (cobotów) i popularyzację wiedzy na temat benefitów płynących z cobotyzacji.

Firma ProCobot powstała w wyniku wydzielenia działalności związanej z cobotami ze spółki Encon-Koester, zajmującej się sprzedażą i szkoleniami w obszarze robotów współpracujących. ProCobot przejął zespół lokalnych inżynierów sprzedaży, świadczący wsparcie przed- i posprzedażowe.

Nowa nazwa firmy – ProCobot została zarejestrowana w lipcu tego roku, natomiast jej początki sięgają 2013 roku. Przez ostatnie siedem lat firma Encon-Koester przeprowadziła robotyzację w ponad 100 przedsiębiorstwach i sprzedała ponad 350 robotów. Ponadto była pierwszym dystrybutorem Mobile Industrial Robots w Polsce, preferowanym partnerem Universal Robots, w styczniu 2019 otrzymała status OnRobot Platinum Partner, a w czerwcu – Expert Partner 2019 od firmy Robotiq. W portfolio ProCobot można znaleźć akcesoria i aplikacje do robotów Universal Robots i Mobile Industrial Robots takich marek, jak: Dream Robotics, Easy Robotics, Evotec, Nord Modules, Octant, OnRobot, Robotiq, ROEQ.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas