Facebook

Partex zwiększa obecność na polskim rynku

Od kilku tygodni Grupa Partex jest w Polsce reprezentowana przez dwie spółki. To efekt ubiegłorocznego przejęcia na szwedzkim rynku – wówczas Partex Marking Systems stał się właścicielem firmy Märko Tryck. Dzięki tej akwizycji Partex w naszym kraju wzbogaci swoją ofertę dla dotychczasowych klientów, a także dotrze do nowych odbiorców z nieobsługiwanych wcześniej branż.

Partex Marking Systems współpracował z Märko Tryck – producentem zaawansowanych technologicznie etykiet przemysłowych – od kilkudziesięciu lat. W 2018 roku Partex wykupił swojego dotychczasowego dostawcę, a cała produkcja firmy została przeniesiona ze Szwecji do Polski, do Torunia. Od lipca producentem marki Märko Tryck jest Partex Labels. W strukturach grupy funkcjonuje ona jako spółka zależna od Partex Polska.
– Märko Tryck ma w Skandynawii swoich stałych, wiernych klientów. Obecnie są oni obsługiwani bezpośrednio z naszego kraju, a dzięki fuzji jesteśmy w stanie zaoferować im szerszą ofertę, obejmującą także produkty Partex przy jednoczesnym zachowaniu poziomu obsługi, jakości i terminów dostaw – oznajmia Dariusz Ćwik, dyrektor generalny i członek zarządu Partex Marking Systems w Polsce.

Siedziba nowej spółki Partex Labels w Toruniu

Szersza oferta dla polskiego odbiorcy.

Dla polskich odbiorców Partex zamierza zmodyfikować swoją ofertę. Nowy, rozbudowany o produkty Partex Labels katalog będzie dostępny w połowie września. Jego premiera zaplanowana jest na tegoroczne targi Energetab w Bielsku-Białej.
– Chcemy zmodyfikować dotychczasową ofertę Märko, dostosować ją do polskiego rynku i sprzedawać pod marką Partex Labels. Będą to głównie wyspecjalizowane, trwałe (drukowane w technologii UV) etykiety przemysłowe, systemy znakowania rurociągów, znaki i tablice przemysłowe. Produkty Märko, które mogą być dostarczane do branż obsługiwanych przez Partex wcielamy do naszej oferty. Pozostałe etykiety mają być sprzedawane przez Partex Labels do nowych klientów. Pozwoli to nam – jako Grupie Partex – umocnić pozycję na polskim rynku. Z jednej strony dotychczasowym naszym partnerom zaoferujemy bardziej rozbudowane portfolio produktowe, z drugiej zaś dotrzemy do nowych klientów z nowych segmentów rynku – podsumowuje Dariusz Ćwik.

Warto przypomnieć, że po rozbudowie siedziby firmy i uruchomieniu produkcji części oznaczników w Lubiczu pod Toruniem w 2016 roku, jest to kolejna znacząca inwestycja Partex na polskim rynku w ostatnich latach.

Siedziba nowej spółki Partex Labels w Toruniu

Partex
Partex jest światowym producentem przemysłowych systemów znakowania, który wytwarza produkty do identyfikacji przewodów, kabli, rur i komponentów. Rozwiązania firmy znajdują zastosowanie w takich branżach jak energetyka, automatyka przemysłowa, transport, telekomunikacja, IT i inne. Partex jest firmą rodzinną, założoną w 1948 roku w szwedzkim Gullspång jako Electro-Lööf. Pod obecną nazwą funkcjonuje od 1973 roku.
Początek lat 90. to okres, w którym Partex rozpoczyna swoją ekspansję terytorialną na światowych rynkach. W tym czasie powstają filie spółki w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, a także w Polsce (1999 rok). W kolejnych latach uruchamiane są kolejne przedstawicielstwa – w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Rosji, Brazylii, Czechach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Republice Południowej Afryki.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas