Facebook

PGE Nowa Energia dołączyła do Pilot Maker Elektro ScaleUp

PGE Nowa Energia dołączyła do grona partnerów technologicznych Pilot Maker Elektro ScaleUp. Spółka poszukuje innowacyjnych rozwiązań dla carsharingu oraz infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Współpracę ze startupami koordynować będzie Akcelerator PGE.

PGE Nowa Energia agreguje kompetencje w obszarze elektromobilności i akceleracji startupów dla całej Grupy PGE. Spółka rozwija modele biznesowe w oparciu o nowe usługi, w tym m.in. carsharing.
– W tym celu przejęliśmy spółkę 4Mobility. Zajmujemy się również rozbudową infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Nasze ładowarki działają już w 14 miastach – wyjaśnia Kazimierz Więcek, członek zarządu PGE Nowa Energia.

By rozwinąć ofertę usług w dziedzinie elektromobilności i zdobyć przewagi konkurencyjne, PGE Nowa Energia chce nawiązać współpracę ze startupami pracującymi nad innowacyjnymi technologiami. Pomóc ma w tym program Pilot Maker Elektro ScaleUp.
– Z sukcesem łączmy największe korporacje z innowatorami. Tym ostatnim oferujemy nie tyko wiedzę i doradztwo na każdym etapie projektu, ale też dotację do 550 tys. zł na rozwój i pilotaż nowatorskiego rozwiązania – podkreśla Magdalena Jackowska-Rejman, prezes techBrainers, operatora programu Pilot Maker Elektro ScaleUp.

Jakich innowacji szuka PGE Nowa Energia?
W dziedzinie carsharingu stawiamy na poprawę bezpieczeństwa. Interesują nas rozwiązania oparte na telemetrii, które pozwolą badać sposób wykorzystania naszych pojazdów czy prognozować ich awarie. Na podstawie analizy miejsc wypożyczania i oddawania samochodów chcemy też stworzyć programy, które zoptymalizują sposób rozmieszczenia aut w miastach – wyjaśnia Tomasz Marzęda, p.o. prezesa PGE Nowa Energia.

Spółka zainteresowana jest też rozwojem innowacji w dziedzinie ładowania e-pojazdów.
Dostrzegamy duży potencjał w budowaniu komplementarnych układów, łączących stacje ładowania ze źródłami i magazynami energii – dodaje Tomasz Marzęda.

Współpracę ze startupami wyłonionymi w ramach programu Pilot Maker Elektro ScaleUp koordynować będzie Akcelerator PGE, który świadczy usługi wszystkim spółkom z Grupy PGE, identyfikując ich potrzeby i poszukując na rynku odpowiadających im rozwiązań.
Oferujemy dotarcie do milionów klientów, przez co możemy stać się atrakcyjnym kanałem sprzedaży. Startupom możemy też udostępnić naszą infrastrukturę do przetestowania różnych procesów technologicznych. Mamy również dostęp do taniego kapitału inwestycyjnego – podsumowuje Daniel Maksym, kierujący pracami akceleratora.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas