Facebook

Eltast wymieni 2 tys. lamp ulicznych na Lubelszczyźnie

Centrum Zaopatrzenia Energetyki Eltast z Radomia zmodernizuje oświetlenie drogowe na terenie północnej Lubelszczyzny. Stare lampy zostaną zastąpione nowymi w technologii LED. Inwestycja, której wartość opiewa na 4,6 mln zł brutto, zostanie zrealizowana do połowy listopada tego roku.

Uroczyste podpisanie umowy na „Modernizację istniejącego oświetlenia ulicznego w gminach: Wisznice, Jabłoń, Milanów, Rossosz, Łomazy, Rokitno oraz na terenie miasta Terespol”, podpisano w połowie sierpnia. Wymiana infrastruktury oświetleniowej to część projektu „Promocja niskoemisyjności na terenie gmin północnej Lubelszczyzny”.

W ramach umowy w gminie Wisznice wymienionych zostanie 612 opraw, a ponadto wykonawca zamontuje 10 lamp hybrydowych z autonomicznym zasilaniem. W gminie Jabłoń modernizacja przewiduje wymianę 446 lamp, w gminie Milanów 469 punktów świetlnych, a w gminie Rossosz – 120 latarni.

W gminie Łomazy oprócz modernizacji 491 lamp zakres umowy przewiduje postawienie pięciu latarni zasilanych ogniwami fotowoltaicznymi. Na terenie gminy Rokitno wymienionych zostanie 345 punktów świetlnych, a na terenie miasta Terespol – 562. Tym samym łącznie Eltast przeprowadzi modernizację 2 045 lamp ulicznych, co o 60% ograniczy koszty energii na cele oświetleniowe.

Wartość umowy opiewa na 4,6 mln zł brutto, z czego 3,74 mln zł stanowi dofinansowanie unijne przyznane w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Zakończenie realizacji kontraktu przewidziano na 15 listopada.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas