Facebook

Tauron podwaja moce w energetyce wiatrowej

Tauron za 137 mln euro nabył pięć farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW. Dzięki inwestycji, grupa niemal podwoi moce zainstalowane w technologii wiatrowej. Umowa przejęcia została podpisana 3 września w Hamburgu.

Nabyte przez Tauron farmy wiatrowe zlokalizowane są w północnej Polsce:

  • Śniatowo, 16 turbin o łącznej mocy 32 MW
  • Mogilno, 17 turbin o łącznej mocy 34 MW
  • Inowrocław, 16 turbin o łącznej mocy 32 MW
  • Dobrzyń, 17 turbin o łącznej mocy 34 MW
  • Gołdap, 16 turbin o łącznej mocy to 48 MW

Dzięki przejęciu farm wiatrowych Tauron znalazł się na drugim miejscu wśród polskich grup energetycznych, pod względem zainstalowanej mocy wytwórczej z lądowych wiatrowych elektrowni zawodowych. Wszystkie elektrownie są podłączone do sieci wysokiego lub średniego napięcia.

– Nasz „Zielony Zwrot” nabiera tempa. Inwestycja w farmy wiatrowe to milowy krok w realizacji naszych celów strategicznych, czyli zwiększenia do ponad 65% udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym i redukcji emisji CO2 o 50% w perspektywie 2030 roku. Zakup farm wiatrowych należących do in.ventus to okazja nabycia aktywów w obszarze, w którym możliwości akwizycyjne są ograniczone – oznajmia Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Po przejęciu łączna moc zainstalowana w lądowych farmach wiatrowych Grupy Tauron wyniesie 380,75 MW. Całkowita moc zainstalowana z OZE zwiększy się natomiast do poziomu 619 MW.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas