Facebook

APS Energia liczy na zdecydowaną poprawę

Zarząd APS Energia spodziewa się, że drugie półrocze będzie znacznie lepsze niż pierwsze i podtrzymuje założony w strategii 20-procentowy wzrost przychodów na koniec bieżącego roku. Portfel zamówień Grupy APS wynosił na koniec czerwca 74,6 mln zł.

APS Energia w pierwszym półroczu 2019 roku wypracowała skonsolidowane przychody w wysokości 48,8 mln zł (53,9 mln zł rok wcześniej) i miała 3,9 mln zł straty netto (wobec 1,9 mln zł zysku netto). Drugie półrocze powinno wyglądać zdecydowanie lepiej niż pierwsze, głównie ze względu na realizację przesuniętych na koniec roku inwestycji u jednego z klientów rosyjskich oraz kolejne dostawy przetwornic statycznych do Fabryki Pojazdów Szynowych – H. Cegielski.

– Poza tym należy pamiętać, że pierwsze półrocze zwykle jest słabsze od drugiego pod względem sprzedaży, a odnotowany spadek to głównie efekt wysokiej bazy z ubiegłego roku, kiedy zrealizowaliśmy duży kontrakt dla odbiorcy w Rosji. Nadal konsekwentnie rozwijamy i wprowadzamy na rynek coraz bardziej zaawansowane produkty oraz pozyskujemy nowych odbiorców z różnych branż. Dlatego na koniec roku patrzymy z dużym optymizmem i liczymy, że zakładany w strategii 20-procentowy wzrost sprzedaży zostanie osiągnięty – oznajmia Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

APS Energia jest producentem niezawodnych systemów zasilania dla energetyki (w tym atomowej), przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż. Spółka powstała w 1995 roku. Obecnie w ramach całej grupy zatrudnionych jest blisko 370 osób w siedmiu krajach.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas