Facebook

TIM rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

27 września zarząd TIM-u podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych dla Grupy TIM.

– Przegląd będzie obejmował wybór optymalnego wariantu realizacji długoterminowego celu Grupy Kapitałowej TIM, którym jest wzrost wartości dla akcjonariuszy. Na obecnym etapie przeglądu różne opcje będą rozważane przez zarząd w tym m.in.: zawarcie aliansu strategicznego, pozyskanie znaczącego inwestora, dokonanie innej transakcji, jak również nie podjęcie żadnych działań – informuje spółka w komunikacie.

W najbliższym czasie zarząd TIM-u planuje zawrzeć umowy z doradcami zewnętrznymi, którzy wesprą zarząd w przeprowadzeniu przeglądu opcji strategicznych.

– Na chwilę obecną żadne działania związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej nie zostały podjęte i nie ma pewności, czy jakiekolwiek działania zostaną podjęte w przyszłości – czytamy w komunikacie spółki.

TIM to największy w Polsce dystrybutor materiałów elektrotechnicznych. Spółka jako pierwsza hurtownia elektrotechniczna w kraju postawiła na sprzedaż hybrydową, w której zdecydowana większość (70%), realizowana jest w kanale e-commerce. Po sześciu miesiącach tego roku TIM miał 376,1 mln zł (+6,5% rdr), a cała grupa 417,7 mln zł (+6,1% rdr).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas