Facebook

Siemens wprowadza się do MLP Wrocław

Siemens odebrał około 4 tys. m2 powierzchni w parku logistycznym MLP Wrocław, gdzie będzie produkował szafy sterownicze. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie blisko 150 osób.

Firma Siemens Polska wynajęła około 4 tys.m2 powierzchni magazynowej w parku MLP Wrocław. 3,2 tys. m2 będzie wykorzystywane na cele produkcyjne i magazynowe, a kolejne 700 m2 stanowią powierzchnie biurowe. Gotowy obiekt został już przekazany najemcy. Na wynajmowanych od MLP Group powierzchniach Siemens będzie produkować szafy sterownicze, m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego i maszynowego. Montowane tam szafy będą wyposażane w układy sterowania numerycznego, napędowe i inne podzespoły z oferty Siemensa. Produkcja będzie uruchamiana etapami. Odbiorcami produkowanych w Polsce szaf sterowniczych będą przede wszystkim krajowe oraz niemieckie firmy. Mniejsze partie trafią też do Czech, Austrii, Szwajcarii i północnych Włoch. W przyszłości zatrudnienie w zakładzie znajdzie blisko 150 osób.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z tak renomowanym przedsiębiorstwem. Centrum logistyczne MLP Wrocław jest doskonale zlokalizowane i umożliwia szybką obsługę klientów z polskiego rynku. Mieści się jednocześnie w niedalekiej odległości od granicy z Niemcami, gdzie znajduje się bliźniacza fabryka koncernu – oznajmia Agnieszka Góźdź, dyrektor działu sprzedaży w MLP Group.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas