Facebook

PGE Ventures inwestuje w startup ConnectPoint

PGE Ventures, zainwestował w startup ConnectPoint specjalizujący się w usługach IT dla energetyki i przemysłu. Wykorzystując narzędzia Data Science, spółka łączy Internet Rzeczy z procesami biznesowymi, usprawniając tym samym procesy decyzyjne m.in. w segmencie produkcji i dystrybucji energii.

ConnectPoint dostarcza rozwiązania partnerów i produkty własne służące do gromadzenia, czyszczenia i analizowania danych. Tworzy algorytmy do predictive maintanence, zdalnej kontroli produkcji oraz optymalizacji procesu produkcji i dystrybucji. Otrzymane analizy i raporty znacząco poprawiają efektywność operacyjną klientów i przyśpieszają procesy decyzyjne.

W branży energetycznej startup stworzył dla klientów m.in. systemy do zarządzania farmami wiatrowymi, elektrociepłowniami oraz elektrowniami w całej Europie. Rozwiązania ConnectPoint umożliwiają zwiększenie efektywności systemów produkcji i dystrybucji energii, co w konsekwencji pozwala zmniejszyć koszty operacyjne oraz ograniczyć emisję CO2 przez duże koncerny energetyczne.

– ConnectPoint to siódmy startup, który został wyselekcjonowany przez zespół PGE Ventures. Inwestycja została przeprowadzona za pośrednictwem FIZAN PGE Ventures. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu procesu inwestycyjnego i liczymy, że nasze smart money pomoże spółce rozwinąć produkty i zwiększyć zasięg jej oddziaływania na polskim i zagranicznym rynku. Jestem przekonany, że rozwiązania ConnectPoint pomogą usprawnić procesy również w Grupie PGE – mówi Piotr Czak, prezes PGE Ventures.

Rozwiązania ConnectPoint mogą pozwolić spółkom z Grupy PGE na gromadzenie i standaryzację danych produkcyjnych w jednym miejscu, co może ograniczyć koszty integracji nowych systemów. Dane będą przetwarzane i wykorzystywane w czasie rzeczywistym. Rozwiązania te mogą umożliwić szybkie, proste i wiarygodne raportowanie i poprawienie wskaźników biznesowych w spółkach z grupy. Aktualnie ConnectPoint, jako członek konsorcjum, realizuje dostawę i wdrożenie Systemu Monitorowania Produkcji w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Zadaniem tego systemu jest usprawnienie pracy poszczególnych departamentów operacyjnych w zakresie pozyskiwania danych produkcyjnych, procesowych (w czasie rzeczywistym) oraz emisyjnych do oceny pracy urządzeń i jednostek wytwórczych.

– Inwestycja PGE Ventures pozwoli nam na zwiększenie potencjału i przyśpieszenie rozwoju produktów. Zaangażowanie takiego partnera oznacza, że nasz kierunek rozwoju, skupiający się na dostarczaniu informacji biznesowych w czasie rzeczywistym, był trafionym wyborem.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas