Facebook

Największe w Europie zamówienie na elektryczne autobusy

Volvo Buses dostarczy operatorowi transportu miejskiego Transdev w szwedzkim mieście Gothenburg 157 najnowszych przegubowych autobusów elektrycznych Volvo 7900 Electric Articulated. To największe jak dotąd pojedyncze zamówienie na elektrobusy w Europie. Wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane w Polsce, we wrocławskiej fabryce Volvo.

Nowe, elektryczne i bezemisyjne autobusy będą obsługiwać wiele linii w mieście Gothenburg w Szwecji, co pozwoli ograniczyć hałas i emisję spalin. Pojazdy będą mogły obsługiwać linie we wrażliwych obszarach lub w strefach ze specjalnymi ograniczeniami.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli zrealizować największe jak do tej pory pojedyncze zamówienie na autobusy elektryczne. Otrzymanie tak dużego zamówienia potwierdza, że autobusy elektryczne są dziś uznawane za zrównoważone i opłacalne finansowo rozwiązanie dla transportu publicznego wymagającego znacznej przepustowości – oznajmia Hakan Agnevall, prezes Volvo Buses.

W ramach kontraktu Volvo Buses dostarczy wprowadzony niedawno na rynek model 7900 Volvo Electric Articulated, który miał swoją premierę w październiku – na wystawie Busworld w Brukseli. Przegubowy autobus Volvo 7900 Electric Articulated może przewozić do 150 pasażerów, a jego zużycie energii jest o 80% niższe niż odpowiednika z silnikiem wysokoprężnym. Autobusy będą ładowane na stacjach szybkiego ładowania wzdłuż trasy, przy zastosowaniu systemu OppCharge.

Wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane w fabryce spółki we Wrocławiu. Dostawy pojazdów rozpoczną się w przyszłym roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas