Facebook

Tomasz Wolanowski szefem ABB w Polsce

ABB Polsce ma nowego prezesa. Z początkiem nowego roku został nim Tomasz Wolanowski, zastępując Pawła Łojszczyka, który w fotelu szefa ABB zasiadał od września 2013 roku.

– Z nowym rokiem objąłem stanowisko prezesa zarządu ABB w Polsce. To czas nowych wyzwań i możliwości. Wspólnie z całym zespołem będziemy dążyć do wykorzystania potencjału naszego rynku, który coraz śmielej podąża w kierunku cyfryzacji i przemysłu 4.0. Mam nadzieję, że rok 2020 przyniesie wiele ekscytujących zmian – informuje nowy szef ABB w naszym kraju.

Tomasz Wolanowski z Grupą ABB związany jest od 2005 roku. Początkowo, przez rok, był dyrektorem handlowym dywizji produktów średniego napięcia, a przez kolejne siedem lat (2006-2013) pełnił podobną funkcję w dywizji produkty i systemy energetyki. Od września 2013 do grudnia 2019 był dyrektorem generalnym ABB w Rumunii.

ABB działa w ponad 100 krajach świata i zatrudnia około 147 tys. pracowników, z czego ponad 8 tys. w 14 zakładach produkcyjnych i 25 biurach w Polsce, gdzie działa od 1992 r.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas