Facebook

TDJ przejmuje Teamtechnik Production Technology

Rodzinna firma inwestycyjna TDJ przejęła polską spółkę Teamtechnik Production Technology, producenta zautomatyzowanych linii montażowych dla branży motoryzacyjnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dotychczas spółka należała do niemieckiej firmy rodzinnej Teamtechnik Maschinen und Anlagen.

Polska spółka Teamtechnik Production Technology to działający w skali globalnej producent linii montujących i testujących części i podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego. Systemy wyprodukowane w Polsce używane są m.in. dla takich marek jak BMW i Ferrari.

To pierwsza inwestycja TDJ po ogłoszeniu nowej strategii na lata 2018-2022. Branża automatyzacji jest jednym z kluczowych kierunków rozwoju TDJ w bieżącej perspektywie inwestycyjnej. Transakcja zakłada przejęcie przez TDJ większościowego pakietu udziałów w spółce, a jej rozwój w dalszym ciągu będzie wspierany przez dotychczasowych udziałowców – Teamtechnik Maschinen und Anlagen z Niemiec oraz Jacka Przysadę i Grzegorza Szydełko, będących jednocześnie członkami zarządu polskiej spółki.

Grupa Teamtechnik Maschinen und Anlagen to założona w 1976 roku niemiecka firma rodzinna, działająca na globalnym rynku technologii produkcji systemów montażu i testowania dla branży motoryzacyjnej, medycznej oraz solarnej. Jej klientami są takie firmy jak: BMW, Volkswagen, Porsche, Daimler, fabryki Ferrari, a także producenci wyłącznie elektrycznych samochodów.

Polski oddział grupy powstał w 2005 roku, przy współudziale obecnych członków zarządu – Jacka Przysady, Ullricha Kästnera i Grzegorza Szydełko. Polski Teamtechnik prowadzi działalność w oparciu o zakłady w Skawinie i Ostrowie Wielkopolskim, zatrudniając ponad 250 pracowników. Spółka odpowiada za projektowanie, produkcję i montaż u klienta inteligentnych linii produkcyjnych wytwarzających części i podzespoły w obszarze e-mobility i pojazdów autonomicznych. Firma już dziś pracuje nad liniami do produkcji części dla modeli samochodów, które pojawią się w sprzedaży za kilka lat.

Produkty wytwarzane i testowane na liniach produkowanych przez Teamtechnik PT to m.in: czujniki, jednostki napędowe silników elektrycznych, elementy skrzyni biegów i systemów chłodzących do samochodów elektrycznych, poduszki powietrzne, elementy zawieszenia, układu hamulcowego i układu kierowniczego.

O dynamicznym rozwoju firmy świadczą wyniki finansowe i rosnąca skala sprzedaży. Spółka przez ostatnie pięć lat rosła średnio o 20% proc. rocznie, a w roku 2018 osiągnęła 103 mln zł przychodów, z czego ponad 80% stanowił eksport.

Bardzo cieszymy się na możliwość współpracy z TDJ, której nie traktujemy jako typowego inwestora finansowego. Szerokie kompetencje zespołu TDJ, choćby w zakresie optymalizacji procesów, rozwoju kadry zarządzającej, a także kompetencji na rynkach narzędzi finansowych będą mocnym wsparciem dla realizacji strategii naszej firmy zwłaszcza w obszarach rozwiązań dla e-mobility i producentów baterii również poza motoryzacją – podkreśla Jacek Przysada, prezes zarządu polskiego Teamtechnik PT.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas