Facebook

Ekopark zaprojektuje autonomiczne wiaty przystankowe

PRI Ekopark podpisało z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę o przyznaniu środków w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 na realizację projektu „Opracowanie projektu wzorniczego dla autonomicznych wiat przystankowych”.

W ramach projektu Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych Ekopark opracuje nowoczesne, komfortowe i bezpieczne wiaty przystankowe wyposażone w funkcjonalności, takie jak między innymi: ładowanie urządzeń elektrycznych (laptopy, smartfony, tablety), monitoring, przycisk S.O.S, moduł Wi-Fi, oświetlenie LED, funkcja samoodśnieżania, dostosowanie dla osób z niepełnosprawnościami czy czujniki zmierzchu. Energia niezbędna do funkcjonowania autonomicznej wiaty będzie wytwarzana przez panele fotowoltaiczne.

– Celem projektu jest przyczynienie się do upowszechnienia modelu tworzenia wartości rynkowej produktów przez wdrażanie autorskich wzorów i współpracę z projektantami. Celem szczegółowym niniejszego projektu jest opracowanie nowego projektu wzorniczego obejmującego autonomiczne i inteligentne wiaty przystankowe oraz inwestycje w środki trwałe w zakresie linii produkcyjnej niezbędnej do rozpoczęcia produkcji autonomicznych i inteligentnych wiat przystankowych – informuje Ekopark w komunikacie.

Na realizację projektu spółka otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 615 tys. zł, podczas gdy całkowita wartość przedsięwzięcia opiewa na blisko 1,3 mln zł. Zgodnie z wnioskiem, projekt będzie realizowany do dnia 30 czerwca 2020 roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas