Facebook

E.ON i Volkswagen opracowały ładowarkę samochodów elektrycznych

Niemieckie koncerny, energetyczny – E.ON i motoryzacyjny – Volkswagen, połączyły siły i razem zamierzają rozwijać infrastrukturę szybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Koncerny poinformowały o wspólnym projekcie, w ramach którego powstała prototypowa, elastyczna, szybka stacja ładowania. Obie firmy podkreślają, że ładowarkę, dzięki wykorzystaniu systemu akumulatorów, będzie można instalować niemal wszędzie i po znacznie niższych kosztach bez dużych inwestycji związanych z przyłączeniem do sieci.

E.ON i Volkswagen podkreślają, że nowa technologia toruje drogę do zainstalowania większej liczby szybkich punktów ładowania tam, gdzie są one potrzebne. Spółki widzą zapotrzebowanie na to rozwiązanie ze strony przedsiębiorstw komunalnych i władz lokalnych, a także stacji paliw i obszarów serwisowych. Ponadto w ich ocenie, oferta jest dostosowana do elektryfikacji parkingów publicznych i firm logistycznych, takich jak usługi kurierskie.

Przygotowane przez E.ON i VW stacje ładowania mają być instalowane zgodnie z zasadą plug & play, czyli po ich posadowieniu, podłączeniu do sieci i konfiguracji online, mają być gotowe do ożycia. Ładowarki będą mogły jednocześnie ładować dwa samochody elektryczne z mocą do 150 kW. Ładowarki mają być podłączone do sieci przez standardowe przyłącze od 16A do 63A i zintegrowane z systemem magazynowania energii.

Produkcja seryjna ładowarek ma się rozpocząć w tym roku i zajmie się tym firma Volkswagen Group Components. Na drugą połowę roku E.ON zaplanował testy nowych ładowarek na sześciu stacjach paliw przy autostradach w Niemczech. Usługa ma zostać uruchomiona na rynku niemieckim pod nazwą E.ON Drive Booster.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas