Facebook

Lena Lighting rezygnuje z Light + Building

Spółka Lena Lighting, jeden z największych polskich producentów opraw oświetleniowych, zrezygnowała z uczestnictwa w tegorocznych targach Light + Building. Powodem jest rozprzestrzenianie się na świecie koronawirusa.

– Mając na uwadze informacje przekazywane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), dotyczące zagrożenia jakie niesie ze sobą rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, podjęliśmy trudną, ale w naszym przekonaniu słuszną i odpowiedzialną decyzję o rezygnacji z udziału w tegorocznej edycji targów Light + Building 2020. Troska o zdrowie naszych pracowników, partnerów i klientów jest naszym najwyższym priorytetem. Jesteśmy przekonani, że Organizator targów Light + Building 2020 dokłada wszelkich starań, aby wykluczyć zagrożenie, jednak nawet jeśli jest ono niskie, nie możemy zdecydować się na podjęcie ryzyka. Dotyczy ono najważniejszych wartości jakimi są zdrowie i bezpieczeństwo – czytamy w oświadczeniu spółki.

Lena Lighting to jeden z największych w Polsce producentów systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu LED. Po trzech kwartałach ubiegłego roku spółka wypracowała 88,3 mln zł przychodów i miała 5,5 mln zł zysku netto.

Light + Building to największe na świecie targi oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki. Poprzednia edycja imprezy zgromadziła ponad 2,6 tys. wystawców i blisko 217 tys. odwiedzających. W tym roku targi odbędą się w dniach 8-13 marca we Frankfurcie nad Menem. Uczestnictwo w nich zapowiedziało około 90 firm z Polski.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas