Facebook

Universal Robots wzmacnia sieć partnerską i zespół w Polsce

Universal Robots, producent robotów współpracujących (cobotów), nawiązał współpracę z nowym dystrybutorem w Polsce, firmą Muehsam. Do zespołu UR w naszym kraju dołączyły dwie nowe osoby na stanowiskach Channel Development Managera i Business Development Managera.

Muehsam działa na rynku od 1954 roku, jest dystrybutorem szerokiego zakresu rozwiązań dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz produkuje własne centralne systemy chłodzenia. Kadra inżynierska i techniczna Muehsam odpowiada za realizację projektów obejmujących pełen zakres wyposażenia linii produkcyjnych. Firma zdecydowała się na współpracę z Universal Robots ze względu na potencjał robotów współpracujących w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych, m.in. obsłudze maszyn, kontroli jakości, montażu, pick & place oraz pakowaniu i paletyzacji. Umowa z nowym partnerem została podpisana 1 lutego.

Bliższa współpraca z sektorem tworzyw sztucznych

Według danych IFR w 2018 roku do polskiego segmentu tworzyw sztucznych i produktów chemicznych trafiło 15% nowych robotów (drugie miejsce po branży automotive), a udział wszystkich robotów pracujących w tej branży wynosi 19%.

– Jesteśmy przekonani, że współpraca z Muehsam przybliży nas do tego sektora. O wyborze Muehsam jako nowego partnera zdecydowało wieloletnie doświadczenie branżowe oraz szerokie portfolio rozwiązań, w które dobrze wpisują się roboty współpracujące UR – mówi Slavoj Musilek, General Manager w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Universal Robots.

– Automatyzacja i robotyzacja umożliwia firmom standaryzację i poprawę jakości produktów oraz pozwala uniezależnić się od sytuacji na rynku pracy. Mały rozmiar, elastyczność pracy, łatwość obsługi i bezpieczeństwo pracy obok ludzi, a także w trudnych warunkach sprawia, że coboty znajdują szerokie zastosowanie w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych. Naszym celem będzie przybliżenie tej technologii zarówno małym, jak i dużym przedsiębiorstwom działającym w branży – podkreśla Adam Muehsam, partner w firmie Muehsam.

Nowi menedżerowie w polskiej kadrze UR

Do zespołu Universal Robots w Polsce dołączyli Krzysztof Hajzyk oraz Piotr Stanecki. Krzysztof Hajzyk objął stanowisko Channel Development Managera, odpowiedzialnego przede wszystkim za budowanie sieci dystrybutorów oraz integratorów systemów w Polsce. Z kolei Piotr Stanecki jako Business Development Manager będzie odpowiadał za rozszerzanie zasięgu firmy poprzez nawiązywanie współpracy z nowymi klientami oraz badanie nowych obszarów zastosowania cobotów.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas