Facebook

System szynoprzewodów Power Xpert 25-6300 A firmy Eaton

OkladkaES_08_2014System szynoprzewodów Power Xpert na prądy znamionowe 25-6300 A jest integralną częścią produktów oferowanych przez firmę Eaton. Rozwiązanie uzupełnia zakres wyposażenia stacji zasilających, tj.: rozdzielnic średniego i niskiego napięcia, pełnego wyboru rozdzielnic, wyłączników, mechanizmów sterowania silnikiem oraz produktów OEM. Szynoprzewody Power Xpert mogą być stosowane praktycznie w każdej instalacji.

Systemy szynoprzewodów Power Xpert są dokładnie testowane i w pełni zgodne z normami IEC 60439-1/2 (LUX, LP) i IEC 61439-6 (MP, XP). Zakres ich prądów znamionowych wynosi od 25 do 6 300 A i zawiera wersje dla oświetlenia, małej i średniej mocy oraz niskoimpedancyjne (dużej mocy), razem z szerokim wyborem akcesoriów i skrzynek odpływowych. W zależności od wartości prądów znamionowych Eaton oferuje cztery grupy szynoprzewodów.

System szynoprzewodów Power Xpert firmy Eaton obejmuje zakres prądów znamionowych od 25 do 6 300 A

System szynoprzewodów Power Xpert firmy Eaton obejmuje zakres prądów znamionowych od 25 do 6 300 A

Szynoprzewody typu XP

Szynoprzewody typu XP umożliwiają podłączenie rozdzielnic nn bezpośrednio z transformatorów, przesył energii elektrycznej na bardzo długie odległości oraz zasilanie odbiorców o średnich i dużych mocach. Szynoprzewody XP oferowane są w wersjach z przewodnikami aluminiowymi o wartościach znamionowych prądu od 800 do 4 000 A oraz w wersjach z przewodnikami miedzianymi o wartościach znamionowych prądu od 500 do 6 300 A. Obudowa szynoprzewodu jest wykonana z aluminium i tym samym zapewnia bardzo dobre odprowadzanie ciepła do otoczenia. Jest także malowana proszkowo w kolorze rozdzielnic xEnergy, oferuje stopień ochrony IP55. Przewodniki wykonane są w technologii „sandwich”, dzięki czemu uzyskuje się bardzo małe wartości impedancji, niskie straty napięcia oraz stałe parametry znamionowe bez względu na ułożenie szynoprzewodu. Szynoprzewody są dostępne w konfiguracjach 2-, 3-, 4-, 5- i 6-przewodnikowych w wersji z gniazdami i bez gniazd odpływowych. Eaton posiada również szeroki wybór skrzynek odpływowych wyposażonych w rozłączniki bezpiecznikowe, wyłączniki, jak i aparaturę modułową w pełni kompatybilną z produktami Eaton Moeller.

Szynoprzewody typu MP  są przeznaczone  do dystrybucji energii  oraz zasilania odbiorników średnich mocy

Szynoprzewody typu MP są przeznaczone do dystrybucji energii oraz zasilania odbiorników średnich mocy

Szynoprzewody typu MP

Szynoprzewody typu MP są przeznaczone do dystrybucji energii oraz zasilania odbiorników średnich mocy. Wartości prądów znamionowych wynoszą 125, 160, 250, 400, 630 i 800 A. Przewodniki wykonane są z miedzi lub aluminium, dostępne standardowo w systemie 5-przewodnikowym. Obudowa szynoprzewodów wykonana jest z profili aluminiowych oraz elementów poliestrowych. Stopień ochrony szynoprzewodów typu MP wynosi IP54.

Przykładowa realizacja  z wykorzystaniem  szynoprzewodów Power Xpert XP

Przykładowa realizacja z wykorzystaniem szynoprzewodów Power Xpert XP

Przykładowa realizacja z wykorzystaniem szynoprzewodów Power Xpert XP

Przykładowa realizacja z wykorzystaniem szynoprzewodów Power Xpert XP

Szynoprzewody typu LP

Szynoprzewody typu LP służą do zasilania odbiorników małych mocy. Wartości prądów znamionowych wynoszą 40, 63, 80, 100 oraz 125 A. Przewodniki wykonane są z miedzi oraz dostępne standardowo w systemie 5-przewodnikowym. Obudowa szynoprzewodów jest zbudowana z profili aluminiowych oraz elementów z poliestrowych. Stopień ochrony szynoprzewodów typu LP wynosi IP41.

Szynoprzewody typu LUX

Szynoprzewody LUX są przeznaczone do dystrybucji energii w systemach oświetlenia oraz zasilania małych odbiorców niskiego napięcia.
Wartości znamionowe prądów wynoszą 25, 40 oraz 63 A. Przewodniki wykonane są z miedzi elektrolitycznej oraz dostępne w wykonaniu 4- i 6-polowym. Aluminiowa obudowa pełni także rolę przewodnika PE. Szynoprzewody standardowo wykonane są w stopniu ochrony IP55.
Zestaw dedykowanych skrzynek odpływowych umożliwia zasilanie zarówno odbiorników jednofazowych (m.in. oświetlenie), jak również odbiorców 3-fazowych małych mocy. Szynoprzewody typu LUX mają zastosowanie głównie w obiektach handlowych i usługowych.

Maciej Purol
Autor jest pracownikiem
firmy Eaton Electric

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas