Facebook

Rozłączniki izolacyjne Dumeco z widoczną przerwą firmy Eaton

ES_10_2011Oferta aparatury firmy Eaton została rozbudowana o nową serię rozłączników izolacyjnych z widoczną przerwą. Urządzenia z serii Dumeco stanowią uzupełnienie gamy dostępnych rozwiązań z zakresu zabezpieczeń i rozdziału energii.

Rozłączniki Dumeco znajdują zastosowanie w różnego typu aplikacjach. Mogą być instalowane w systemach kontroli (rozłącznik główny) i sterowania maszyn (przełączniki pracy, przełączniki wielopołożeniowe). Równie dobrze sprawdzają się w rozdzielnicach, spełniając rolę rozłączników serwisowo-remontowych.

Rozłącznik izolacyjny z widoczną przerwą

Rozłącznik izolacyjny z widoczną przerwą

Właściwości

Dopasowana konstrukcja całej gamy rozłączników zapewnia pełną funkcjonalność w różnorodnych warunkach. Jakość wykonania w połączeniu ze zwartą konstrukcją pozwalają na proste i skuteczne dopasowanie aparatów do potrzeb aplikacji (niezależnie czy będzie to maszyna, czy rozdzielnica elektryczna). Do grupy rozłączników Dumeco dostępna jest szeroka gama akcesoriów. Do wyboru są m.in. przedłużenia osi napędów o różnych długościach i średnicach przekrojów, styki pomocnicze dobudowywane do aparatu podstawowego, napędy o różnych kształtach i rozmiarach w postaci pokręteł i dźwigni (również z możliwością zabudowy rozłącznej na drzwiach rozdzielnicy i opcją blokowania przy pomocy kłódki lub zamka cylindrycznego). Dźwignie i pokrętła mogą występować w kolorach czerwonym, niebieskim oraz czerwono-żółtym. Każdy aparat może być wyposażony w osłonę zacisków, która zabezpiecza przed przypadkowym dotykiem. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalny mechanizm przełączania, który pozwala na połączenie dwóch rozłączników w jeden aparat – przełącznik wielopołożeniowy obsługiwany przy pomocy pojedynczego napędu (pokrętła lub dźwigni). Dzięki temu w łatwy sposób można zbudować na przykład przełącznik typu sieć – agregat.

Rodzina rozłączników Dumeco

Rodzina rozłączników Dumeco

Wersje

W każdej wersji rozłączniki izolacyjne serii Dumeco zapewniają wysoki poziom niezawodności. Do wyboru są aparaty w wykonaniu dwu-, trój- i czterobiegunowym. Jeżeli istnieje taka potrzeba, można skorzystać z rozwiązań trójbiegunowych z połączonym na stałe biegunem neutralnym, przy zakresach prądu aż do poziomu 2000 A. Rozłączniki serii Dumeco cechują się sporą uniwersalnością, obsługując różne kategorie łączenia AC: 21, 22 i 23 oraz napięcia z zakresu 230-690 V.
Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji równolegle prowadzonych torów głównych dwuprzerwowych, aparaty charakteryzują się doskonałymi parametrami pracy. Specjalny system styków nożowych pozwala na pewne i bezpieczne łączenie nawet dużych prądów zwarciowych. Każdy z oferowanych modeli posiada widoczną przerwę, dzięki której w sposób łatwy i szybki można zidentyfikować stan położenia styków głównych aparatu.

Karol Juszczak
Autor jest pracownikiem
firmy Eaton Electric

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas