FacebookGoogle+

W kwietniu rusza VI edycja GP Kaczmarek Electric MTB

Okladka_ES_04_201526 kwietnia rozpocznie się kolejna, szósta już edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. To cykl wyścigów rowerowych organizowanych na terenie Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Pierwszy etap odbędzie się we Wschowie. Po raz czwarty patronat medialny nad cyklem objął magazyn Elektrosystemy.

Ubiegłoroczne zawody po raz pierwszy w historii cyklu były wpisane do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego. Składały się z siedmiu etapów. Uczestnicy ścigali się w Olejnicy, Sulechowie, Kargowej, Lubrzy, Zielonej Górze, Nowej Soli i Wolsztynie. We wszystkich etapach łącznie wzięły udział ponad 4 tys. osób.
W tym roku cykl również będzie liczył siedem etapów, które w większości odbędą się w tych samych miejscowościach co w latach ubiegłych – z jedną róż-nicą. Pierwszy, inauguracyjny wyścig zawita tym razem do Wschowy położonej w województwie lubuskim.

Trzy dystanse

Zawody mają otwarty charakter i może wziąć w nich udział każdy, kto lubi jazdę na rowerze oraz atmosferę sportowej rywalizacji. W tym roku zawodnicy będą mieli do wyboru trzy (a nie dwa, jak dotychczas) dystanse: mini – od 15 do 25 km, mega – od 30 do 50 km oraz giga – od 60 do 100 km. Organizatorzy zapewniają wszystkim zawodnikom posiłek, m.in. bufet w trakcie i po zakończeniu zawodów, gwarantują również ubezpieczenie i stały numer startowy z chipem.
Jak co roku, dla zwycięzców, jak i dla pozostałych uczestników, przygotowanych zostało wiele nagród – finansowych (o łącznej wartości 5 450 zł) oraz rzeczowych (m.in. rowery i akcesoria rowerowe).
ramka_kaczmar
Branża Elektrotechniczna na rowerach

W ubiegłym roku popularnością – podobnie jak cała impreza – cieszyła się również kategoria Branża Elektrotechniczna. Wystartowało w niej 75 zawodników. Zwycięzcą całego cyklu w tej klasyfikacji na dystansie mega został Marcin Jurków, a na dystansie mini Rafał Balawajder.
W tym roku już po raz czwarty patronat nad kategorią bran-żową objął magazyn Elektrosystemy. Mamy nadzieję, że nasze branżowe środowisko, zachęcone pozytywnymi opiniami kolegów, którzy startowali w latach ubiegłych, jeszcze liczniej pojawi się na maratonach. Zapewniam, że to świetna zabawa i doskonały sposób na odreagowanie codziennego stresu – podkreśla Cezary Kaczmarek, prezes Kaczmarek Electric, głównego sponsora cyklu.
Magazyn Elektrosystemy jako nagrodę dla przedstawicieli bran-ży elektrotechnicznej uczestniczących w imprezie ufundował profesjonalną kamerę sportową. Zostanie ona rozlosowana wśród startujących w kategorii Branża Elektrotechniczna. Losowanie odbędzie się podczas finałowego etapu w Wolsztynie.

LICZBA UCZESTNIKÓW POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW  GP KACZMAREK ELECTRIC MTB 2014

LICZBA UCZESTNIKÓW POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW
GP KACZMAREK ELECTRIC MTB 2014

Kaczmarek Electric

Kaczmarek Electric – organizator i zarazem główny sponsor wydarzenia – to działająca od 1997 r. sieć hurtowni elektrotechnicznych z siedzibą w Wolsztynie i ponad 60 oddziałami na terenie całej Polski. Spółka oferuje szeroką gamę produktów z zakresu elektrotechniki i automatyki przemysłowej. Katalog dostępnych materiałów zawiera ponad 500 tys. pozycji. Firma spełnia potrzeby zarówno klienta hurtowego, jak i detalicznego. Posiada również wyspecjalizowaną ofertę dla elektroinstalatorów, służb utrzymania ruchu, klientów przemysłowych i inwestycyjnych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas