Facebook

Kaczmarek Electric kontynuuje rozwój sieci

OkladkaES_07_2015Kaczmarek Electric w pierwszym półroczu uruchomił pięć nowych punktów sprzedaży. Spółka planuje dalsze inwestycje w magazynie centralnym, dołącza do SHE ZPDE i robi kolejny krok w kierunku debiutu na warszawskim parkiecie.

Pierwsze półrocze 2015 r. to dla Kaczmarek Electric okres dynamicznego rozwoju sieci sprzedaży. W ciągu pięciu miesięcy spółka uruchomiła już pięć nowych punktów, z czego aż cztery to oddziały funkcjonujące w formule elektromarketów. Pierwszy oddział w tym roku otwarto w lutym, w Rybniku. Kierują nim Wojciech Zydek i Łukasz Sobecki.
Branża elektrotechniczna jest nam bardzo bliska, pracujemy w niej od wielu lat. Staraliśmy się, żeby punkt spełniał wszystkie wymogi stawiane w Kaczmarek Electric. Udało się. Mamy dużą powierzchnię i dogodną lokalizację bezpośrednio przy drodze krajowej – oznajmia Wojciech Zydek.
Kolejny punkt sprzedaży Kaczmarek Electric został uruchomiony w marcu, w Krakowie. W stolicy Małopolski, gdzie spółka od dawna ma już swój oddział, utworzono dodatkowo biuro handlowe. Dyrektorem nowej placówki jest Jacek Jaśko, a siedziba biura mieści się przy ul. Obrońców Modlina 5.

Majowa ofensywa

Prawdziwy „wysyp” nowych oddziałów KE nastąpił w maju, kiedy to uruchomione zostały aż trzy nowe placówki – w Łasku, Warszawie i Jeleniej Górze. Oddział Łask (woj. łódzkie) ma ponad 100 m2 powierzchni sprzedażowej i znajduje się przy wylotowej trasie S8 (ul. Wola Łaska 36a). Nowym oddziałem zarządza dwuosobowy zespół – Mariusz Antczak i Radosław Tosik.
Z kolei nowa placówka w Warszawie, przy ul. Jagiellońskiej 78, to już drugi punkt Kaczmarek Electric w stolicy. Do tej pory w Warszawie funkcjonowało jedynie biuro handlowe, od kilku tygodni działa również elektromarket. Obiema placówkami kieruje Wojciech Pogorzelski.
W Jeleniej Górze oddział dysponuje 250 m2 powierzchni sprzedażowej a zespół placówki tworzą Paweł Traciak, Łukasz Chmielowski i Łukasz Barylak.
Zmiany w Kaczmarek Electric objęły również działające już wcześniej oddziały: Toruń II i Kłodzko, które przekształcono w elektromarkety. W sumie spółka posiada w tej chwili 63 oddziały, z czego aż 42 to właśnie elektromarkety.

Rozwój logistyki i członkostwo w SHE

Poza pracą nad intensywnym rozwojem terytorialnym, spółka skupia swoją uwagę również na projektach logistycznych. W Powodowie, gdzie znajduje się magazyn centralny Kaczmarek Electric, planowane jest zwiększenie zewnętrznej powierzchni miejsc składowych o 5 tys. m2. Kolejną rozważaną inwestycją jest automatycznie zarządzana antresola, która zwiększyłaby wewnętrzną powierzchnię odkładczą o dodatkowe 2 tys. m2.
Ponadto w ostatnim czasie spółka przystąpiła do SHE Związku Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki. Zarząd SHE ZPDE podjął już formalną decyzję w tej sprawie. Oficjalnie wstąpienie Kaczmarek Electric do struktur Stowarzyszenia nastąpi 1 lipca, tym samym liczba członków SHE ZPDE zwiększy się do 15.

PRZYCHODY KACZMAREK ELECTRIC  (w mln zł)

PRZYCHODY KACZMAREK ELECTRIC (w mln zł)

Krok w kierunku giełdy

Kaczmarek Electric pracuje również nad planowanym w przyszłości debiutem na warszawskiej giełdzie. Spółka zamierza wejść na rynek podstawowy.
Obecnie przekształcamy nasze sprawozdania finansowe za lata 2012-2014 na sprawozdania według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). To kolejny krok zbliżający nas do giełdy – podsumowuje Cezary Kaczmarek, prezes Kaczmarek Electric.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas