FacebookGoogle+

Portfel Grupy Atrem zwiększył się do 160 mln zł

Contrast, spółka z Grupy Atrem, zawarł z Vortex Energy Polska umowę na budowę stacji elektroenergetycznej 110/15 kV będącej elementem farmy wiatrowej Jóźwin (woj. wielkopolskie). Wartość netto zlecenia wynosi ponad 7 mln zł.
W ramach umowy, Contrast wykona szereg robót elektroenergetycznych oraz budowlanych, obejmujących m.in. budynek stacji wraz z instalacją energetyczną oraz rozdzielnią 110 i 15 kV, pełne zagospodarowanie terenu, sporządzenie dokumentacji powykonawczej i instrukcji eksploatacji. Termin zakończenia prac ustalono na połowę listopada bieżącego roku.
Zlecenie od Vortex Energy Polska jest kolejnym zadaniem dla Contrastu w ostatnich tygodniach. Pozyskaliśmy w tym czasie projekty o wartości blisko 40 mln zł. Nadal aktywnie ofertujemy w szeroko rozumianym obszarze elektroenergetyki i wierzymy, że zaowocuje to następnymi ciekawymi realizacjami. Liczymy, że nowa ustawa o OZE sprawi, że pojawi się więcej zleceń z tego obszaru – podkreśla Marek Korytowski, prezes Contrastu i wiceprezes Atremu.

PRZYCHODY GRUPY ATREM (w mln zł)

PRZYCHODY GRUPY ATREM (w mln zł)

Pod koniec maja Contrast otrzymał od Tauron Dystrybucja zlecenie o wartości 17 mln zł na budowę GPZ Kalinówka na Dolnym Śląsku. Kilka dni później oferta spółki została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę podstacji trakcyjnej Rylsk wraz z linią zasilającą 110 kV i infrastrukturą przyległą. Zleceniodawcą tego zamówienia jest spółka PKP Energetyka, a jego wartość netto wynosi 14,3 mln zł. Dzięki pozyskaniu powyższych zleceń wartość portfela zamówień Grupy Atrem wzrosła do ponad 160 mln zł, z czego około 132 mln zł przypada do realizacji w tym roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas