FacebookGoogle+

Produkcja wybranych artykułów elektrotechnicznych – X 2018

W październiku, w porównaniu do miesiąca wcześ­niejszego, wzrosła produkcja wszystkich wyrobów z dziedziny elektrotechniki monitorowanych przez GUS. Najbardziej spektakularny wzrost odnotowano w źródłach światła LED.

Na dziesięć grup asortymentowych z elektrotechniki, których produkcję monitoruje GUS, wzrosty odnotowano w każdej z nich. Na szczególną uwagę zasługuje produkcja źródeł światła opartych na technologii LED. Jak wynika z najnowszego raportu, w październiku tego rodzaju źródeł światła wytworzono aż 12,4 mln sztuk, co w porównaniu z 5,1 mln sprzed miesiąca oznacza wzrost aż o ponad 142%. Co więcej liczba wyprodukowanych tylko w październiku żarówek LED stanowiła blisko połowę wolumenu tych wyrobów, które opuściły fabryki w całym roku ubiegłym. Od stycznia do końca grudnia 2017 wytworzono bowiem 25,7 mln źródeł LED. Kolejną grupą asortymentową, której produkcja wyróżniała się na tle innych rozwiązań elektrotechnicznych były liczniki prądu. Po pierwsze w październiku z linii montażowych zjechało o blisko 40% urządzeń więcej niż we wrześniu. Po drugie październikowa produkcja, na poziomie 1,17 mln była najwyższa w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
W omawianym czasie duże wzrosty odnotowano także w kablach elektroenergetycznych (o 22,8% do 2 492 km), transformatorach olejowych (o 19,7% do 304 tys.) oraz żarowych źródłach światła (o 16,6% do ponad 3 mln). Dynamika w pozostałych grupach asortymentowych była na poziomie jednocyfrowym.
.

Prezentowane dane są najnowszymi dostępnymi statystykami GUS. Wyniki dotyczą producentów sektora publicznego i prywatnego, zatrudniających 50 lub więcej osób.

 

 

PRODUKCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ – DYNAMIKA ZMIAN (GWh)

 

 

 

PRODUKCJA PRZEWODÓW GO£YCH – DYNAMIKA ZMIAN (tony)

 

 

 

PRODUKCJA KABLI ELEKTROENERGETYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (km)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK LED – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK ŻAROWYCH – DYNAMIKA ZMIAN (mln szt.)

 

 

 

PRODUKCJA SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

 

PRODUKCJA LICZNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

 

PRODUKCJA TRANSFORMATORÓW Z CHŁODZENIEM POWIETRZNYM – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA OGNIW I BATERII GALWANICZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA AKUMULATORÓW KWASOWO-OŁOWIOWYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

Listopad 2018

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas