«
»
FacebookGoogle+

Produkcja wybranych artykułów elektrotechnicznych – III 2017

Silniki elektryczne i prądnice to grupa wyrobów elektrotechnicznych, których produkcja w marcu wzrosła najmocniej. Największy spadek nastąpił w oświetleniu LED.       

Aż pięć z siedmiu grup asortymentowych monitorowanych przez GUS miało gorszy wynik produkcyjny w marcu. Zwyżki nastąpiły jedynie w dwóch. Największy przyrost miał miejsce w silnikach elektrycznych i prądnicach, których wyprodukowano 4 237 tys. sztuk, czyli aż o 24,2% więcej niż w lutym. O 11,2% zwiększyła się produkcja przewodów gołych, do 5 702 ton.
Największy spadek dotknął producentów źródeł światła LED. W tym przypadku produkcja zmalała o 27,1% do 3 062 tys. sztuk w porównaniu z 4 202 tys. w lutym. Należy zaznaczyć, że w najnowszym raporcie GUS uaktualnił dane za luty, kiedy żarówek LED wyprodukowano zdecydowanie więcej niż podawano w poprzednim zestawieniu – 1 616 tys. GUS zweryfikował też dane nt. lutowej produkcji zwykłych żarówek (4 053 tys. wobec wcześ­niejszych 2 815 tys.). Tym samym w tej grupie w marcu nastąpił spadek o 15,3% do 3 431 tys.
Duża korekta miała również miejsce w kablach elektroenergetycznych – zmniejszenie produkcji w porównaniu do lutego wyniosło 16,6% i miesięczny wynik osiągnął poziom 1 423 km.
W marcu spadła ponadto produkcja liczników energii elektrycznej oraz samej energii elektrycznej. W omawianym miesiącu z linii montażowych zjechało 577 tys. urządzeń pomiarowych, czyli o 4,9% mniej niż w lutym. Wolumen wytworzonego prądu zmniejszył się natomiast o 1,5% do 14 330 GWh.

Prezentowane dane są najnowszymi dostępnymi statystykami GUS. Wyniki dotyczą producentów sektora publicznego i prywatnego, zatrudniających 50 lub więcej osób.

 

 

PRODUKCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ – DYNAMIKA ZMIAN (GWh)

 

 

 

PRODUKCJA PRZEWODÓW GO£YCH – DYNAMIKA ZMIAN (tony)

 

 

 

PRODUKCJA KABLI ELEKTROENERGETYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (km)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK LED – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK ŻAROWYCH – DYNAMIKA ZMIAN (mln szt.)

 

 

 

PRODUKCJA SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

 

PRODUKCJA LICZNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

Czerwiec 2017

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas