FacebookGoogle+

Produkcja wybranych artykułów elektrotechnicznych – II 2018

Produkcja wyrobów elektrotechnicznych w lutym była niższa we wszystkich grupach produktowych – wynika z danych GUS. Największe spadki odnotowano w oświetleniu, zarówno tradycyjnym jak i opartym na technologii LED.

Po dobrym początku roku luty przyniósł spadki. W styczniu wzrosty odnotowano w pięciu spośród siedmiu grup asortymentowych. W lutym spadki dotknęły wszystkie wyroby elektrotechniczne monitorowane co miesiąc przez Główny Urząd Statystyczny.
Najmocniej zmniejszyła się produkcja źródeł światła opartych na technologii LED. W lutym wyprodukowano ich 4 708 tys. sztuk, co w porównaniu z pierwszym miesiącem bieżącego roku oznacza spadek o 16,3%. W tradycyjnych źródłach światła produkcja zmalała o 13,9%, do 3 363 tys. wobec 3 908 tys. W tym przypadku należy jednak podkreślić, że GUS skorygował styczniowe wyniki. W poprzednim raporcie Urząd podawał, że liczba wytworzonych źródeł była na poziomie 2 781 tys. sztuk. Ostatnią grupą, która w lutym zanotowała dwucyfrowe spadki były kable elektroenergetyczne. W omawianym czasie wytworzono ich 2 294 km, w styczniu 2 566 km.
O 9,6% zmalała produkcja liczników energii elektrycznej. W lutym z linii montażowych zjechało 837 tys. urządzeń pomiarowych tego typu, miesiąc wcześniej – 926 tys. Energii elektrycznej wyprodukowano 14 296 GWh, o 6% mniej niż styczniu (15 216 GWh – te dane też zostały skorygowane przez GUS w górę), silników elektrycznych i prądnic o 5,3% mniej (3 244 tys. wobec 3 427 tys.), a przewodów gołych o 4,3% mniej (4 925 ton wobec 5 146 ton).

Prezentowane dane są najnowszymi dostępnymi statystykami GUS. Wyniki dotyczą producentów sektora publicznego i prywatnego, zatrudniających 50 lub więcej osób.

 

 

PRODUKCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ – DYNAMIKA ZMIAN (GWh)

 

 

 

PRODUKCJA PRZEWODÓW GO£YCH – DYNAMIKA ZMIAN (tony)

 

 

 

PRODUKCJA KABLI ELEKTROENERGETYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (km)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK LED – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK ŻAROWYCH – DYNAMIKA ZMIAN (mln szt.)

 

 

 

PRODUKCJA SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

 

PRODUKCJA LICZNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

Luty 2018

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas