«
»
FacebookGoogle+

Produkcja wybranych artykułów elektrotechnicznych – X 2017

Produkcja większości wyrobów elektrotechnicznych była w październiku 2017 wyższa niż miesiąc wcześniej. Na szczególną uwagę zasługuje ponadprzeciętny wzrost w tradycyjnych żarówkach.
W październiku spośród siedmiu grup asortymentowych z dziedziny elektrotechniki badanych przez GUS, pięć poprawiło wielkość produkcji względem miesiąca wcześniejszego, a dwie odnotowały spadek.
Ponadprzeciętną dynamikę zaraportowano w liczbie wytworzonych tradycyjnych żarówek. W omawianym miesiącu z linii produkcyjnych zjechało 3 405 tys. sztuk tych wyrobów, co w porównaniu z wrześniem oznacza wzrost aż o 243%. Należy zaznaczyć, że GUS zweryfikował historyczne dane nt. żarówek z kilku miesięcy 2017 roku. Korekty wprowadzone przez Urząd były jednak niewielkie.
W przypadku drugiej grupy asortymentowej z branży oświetleniowej – źródeł LED – dynamika wzrostów nie była już aż tak znacząca. Wyniosła 6,4%, a produkcja LED-ów zwiększyła się do 3 197 tys. sztuk.
O 10,5% lepszy wynik osiągnięto w produkcji przewodów gołych. Wytworzono ich 5 852 tony wobec 5 294 ton miesiąc wcześniej. Wzrosty odnotowano jeszcze w dwóch grupach. Wolumen wytworzonej energii elektrycznej zwiększył się o 5,5% do 14 238 GWh, natomiast liczba wyprodukowanych silników elektrycznych i prądnic wzrosła o 1,6% do 3 970 tys.
Wyrobami elektrotechnicznymi, które w październiku odnotowały spadek w stosunku do września, były liczniki energii
(-0,9%) oraz kable elektroenergetyczne (-1,6%).
.

Prezentowane dane są najnowszymi dostępnymi statystykami GUS. Wyniki dotyczą producentów sektora publicznego i prywatnego, zatrudniających 50 lub więcej osób.

 

 

PRODUKCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ – DYNAMIKA ZMIAN (GWh)

 

 

 

PRODUKCJA PRZEWODÓW GO£YCH – DYNAMIKA ZMIAN (tony)

 

 

 

PRODUKCJA KABLI ELEKTROENERGETYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (km)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK LED – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK ŻAROWYCH – DYNAMIKA ZMIAN (mln szt.)

 

 

 

PRODUKCJA SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

 

PRODUKCJA LICZNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

Czerwiec 2017

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas