FacebookGoogle+

Produkcja wybranych artykułów elektrotechnicznych – VIII 2018

W sierpniu w produkcji wyrobów elektrotechnicznych przeważały spadki. Na 10 grup asortymentowych wzrosty odnotowano tylko w trzech. Najmocniej zwyżkowała produkcja liczników energii elektrycznych, największa korekta wystąpiła w tradycyjnych żarówkach.  

Od bieżącego numeru w Magazynie Elektrosystemy opisywane są zmiany w produkcji 10 grup asortymentowych związanych z elektrotechniką, a nie jak wcześniej – siedmiu. Wśród nowych monitorowanych rozwiązań znalazły się transformatory z chłodzeniem powietrznym, ogniwa i baterie galwaniczne oraz akumulatory kwasowo-ołowiowe.
Jak wynika z danych GUS-u, w sierpniu zwiększyła się produkcja tylko trzech grup produktowych, a siedmiu spadła. Największą dynamikę osiągnięto w licznikach energii elektrycznej, których wytworzono 881 tys. sztuk (+29,2%). O 19,1% – do 5 256 tys. – zwiększył się poziom produkcji źródeł światła w technologii LED, zaś w kablach elektroenergetycznych odnotowano wzrost o 7,1% do 2 313 km.
Najmocniej, bo aż o 33% zmniejszyła się produkcja tradycyjnych żarówek (do 626 tys.). W przypadku silników elektrycznych i prądnic korekta wyniosła 30,4% (do 2 783 tys.), a w akumulatorach kwasowo-ołowiowych 25,5% (do 410 tys.). W tempie dwucyfrowym spadała także produkcja ogniw i baterii galwanicznych oraz przewodów gołych (odpowiednio o 16,6% do 70 703 tys. sztuk i 13,1% do 4676 ton). Transformatorów wytworzono w sierpniu 253 tys. czyli o 7,7% mniej niż w lipcu, natomiast produkcja energii zmalała o 0,6% do 14 093 GWh.
.

Prezentowane dane są najnowszymi dostępnymi statystykami GUS. Wyniki dotyczą producentów sektora publicznego i prywatnego, zatrudniających 50 lub więcej osób.

 

 

PRODUKCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ – DYNAMIKA ZMIAN (GWh)

 

 

 

PRODUKCJA PRZEWODÓW GO£YCH – DYNAMIKA ZMIAN (tony)

 

 

 

PRODUKCJA KABLI ELEKTROENERGETYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (km)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK LED – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK ŻAROWYCH – DYNAMIKA ZMIAN (mln szt.)

 

 

 

PRODUKCJA SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

 

PRODUKCJA LICZNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

 

PRODUKCJA TRANSFORMATORÓW Z CHŁODZENIEM POWIETRZNYM – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA OGNIW I BATERII GALWANICZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA AKUMULATORÓW KWASOWO-OŁOWIOWYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

Listopad 2018

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas