«
»
FacebookGoogle+

Produkcja wybranych artykułów elektrotechnicznych – VII 2017

W lipcu produkcja większości wyrobów elektrotechnicznych była wyższa niż przed miesiącem. Spadki wystąpiły tylko w licznikach prądu oraz silnikach elektrycznych i prądnicach.         

Zsiedmiu grup asortymentowych z dziedziny elektrotechniki, badanych co miesiąc przez GUS, pięć poprawiło wynik z czerwca, a w dwóch nastąpił spadek. Znaczącą korektę odnotowali producenci liczników energii. W omawianym czasie wytworzono 702 tys. tych urządzeń, co w porównaniu z 1 128 tys. w czerwcu oznacza wynik gorszy o 37,8%. Dwucyfrowe tempo spadku nastąpiło też w produkcji silników elektrycznych i prądnic. Liczba urządzeń tego typu, które w lipcu opuściły fabryki, była o 12,7% niższa. Wyprodukowano ich 3 311 tys.
W pozostałych grupach asortymentowych nastąpiły wzrosty. Najmocniej zwiększyła się produkcja kabli elektroenergetycznych. Zakłady kablowe wytworzyły 2 169 km tych wyrobów, czyli o 34,1% więcej niż w czerwcu. Niewiele niższą dynamikę odnotowano w źródłach światła LED. Wyprodukowano ich 2 271 tys. – o 33,3% więcej niż przed miesiącem i jednocześnie najwięcej w ciągu ostatniego roku. W przypadku tradycyjnych żarówek dynamika wyniosła 10,9%. Według GUS-u, w lipcu wytworzono 1 420 tys. żarówek, miesiąc wcześniej było to 1 280 tys.
Najniższe wzrosty osiągnięto w produkcji prądu oraz przewodów gołych. Wolumen wytworzonej energii wyniósł 13 393 GWh, a więc o 3% więcej niż w czerwcu. Przewodów gołych wyprodukowano 5 497 ton, co oznacza poprawę o 1,3%.

Prezentowane dane są najnowszymi dostępnymi statystykami GUS. Wyniki dotyczą producentów sektora publicznego i prywatnego, zatrudniających 50 lub więcej osób.

 

 

PRODUKCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ – DYNAMIKA ZMIAN (GWh)

 

 

 

PRODUKCJA PRZEWODÓW GO£YCH – DYNAMIKA ZMIAN (tony)

 

 

 

PRODUKCJA KABLI ELEKTROENERGETYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (km)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK LED – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK ŻAROWYCH – DYNAMIKA ZMIAN (mln szt.)

 

 

 

PRODUKCJA SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

 

PRODUKCJA LICZNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

Czerwiec 2017

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas