«
»
FacebookGoogle+

Produkcja wybranych artykułów elektrotechnicznych – V 2017

W maju największe wzrosty odnotowano w produk­cji kabli elektroenergetycz­nych i przewodów gołych. Wzrosła także, choć w mniejszym stopniu, ilość wytworzonych liczników prądu.         

W porównaniu do marca, największy skok produkcji miał miejsce w licznikach energii elektrycznej. Urządzeń tego typu wytworzono w kwietniu 751 tys. sztuk, co jest wynikiem lepszym o 30,2%. O 22,9% zwiększyła się natomiast produkcja kabli elektroenergetycznych. Tych wyprodukowano 1 749 km wobec 1 423 km w marcu. Ostatnią grupą produktów, która w omawianym miesiącu poprawiła wynik, były LED-y. Wyrobów tego rodzaju wykonano 3 472 tys. a więc o 13,4% więcej niż w marcu. W przypadku LED-ów należy zwrócić uwagę na dwa interesujące aspekty. W kwietniu ich produkcja była większa niż tradycyjnych żarówek i jednocześnie ponad czterokrotnie wyższa niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego (wzrost o 322%).
Wspomniane wcześniej tradycyjne żarówki zanotowały najmocniejszy spadek. W kwietniu wyprodukowano ich 1 336 tys., czyli o 61,1% mniej niż w marcu i o 80% mniej niż przed rokiem.
O 15,1% niższa była z kolei ilość wytworzonych silników elektrycznych i prądnic. W omawianym czasie z linii montażowych zjechało 3 599 tys. urządzeń tego typu, w marcu – 4 273 tys.
Spadki pozostałych dwóch omawianych grup były zbliżone. Przewodów gołych wytworzono 5 310 ton, o 6,9% mniej. Produkcja energii elektrycznej zmalała o 7,4% do 13 369 GWh, wobec 14 431 GWh w marcu.

Prezentowane dane są najnowszymi dostępnymi statystykami GUS. Wyniki dotyczą producentów sektora publicznego i prywatnego, zatrudniających 50 lub więcej osób.

 

 

PRODUKCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ – DYNAMIKA ZMIAN (GWh)

 

 

 

PRODUKCJA PRZEWODÓW GO£YCH – DYNAMIKA ZMIAN (tony)

 

 

 

PRODUKCJA KABLI ELEKTROENERGETYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (km)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK LED – DYNAMIKA ZMIAN (tys. szt.)

 

 

 

PRODUKCJA ŻARÓWEK ŻAROWYCH – DYNAMIKA ZMIAN (mln szt.)

 

 

 

PRODUKCJA SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

 

PRODUKCJA LICZNIKÓW ELEKTRYCZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

Czerwiec 2017

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas