Facebook

Grodno wyróżnione w konkursie „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2015”

Hurtownia Grodno została laureatem konkursu „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2015”. Konkurs już po raz 17. zorganizował Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Grodno zostało uhonorowane wyróżnieniem za zastosowanie hybrydowego oświetlenia do oświetlenia terenów wokół szkół i przedszkoli na terenie gminy Aleksandrów Łódzki. Komisja konkursowa złożona z niezależnych ekspertów rynku zwróciła uwagę na szczególny charakter zastosowanych urządzeń oświetleniowych, które nie wymagają zasilania z sieci energetycznej, korzystają natomiast z energii wytworzonej w panelach fotowoltaicznych i turbinie wiatrowej.

Jak podkreślono, wprowadzone przez Grodno rozwiązanie może znaleźć zastosowanie zwłaszcza do oświetlenia obiektów, do których doprowadzenie energii elektrycznej w tradycyjny sposób wiązałoby się ze znacznymi nakładami inwestycyjnymi z powodu ich odległości od źródła zasilania. Przykładem mogą być wiaty przystankowe czy parkingi znajdujące się poza terenami zabudowanymi.

Konkurs „Najlepsza inwestycja oświetleniowa” został zorganizowany już po raz 17. Jego organizatorem jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z m.in. Izbą Architektów RP, SARP, Izbą Inżynierów Budownictwa i Związkiem Miast Polskich. Celem konkursu jest pokazywanie i promowanie rozwiązań innowacyjnych, energooszczędnych oraz niekonwencjonalnych, zwiększających bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas