Facebook

Alfa Elektro: nowe centrum dystrybucyjne

Hurtownia elektryczna Alfa Elektro w połowie 2018 r. przeniesie się do nowego, ponad trzykrotnie większego, obiektu na terenie centrum dystrybucyjnego Prologis Park Chorzów. W transakcji najmu 16100 m2 powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej doradzała firma Savills.

Alfa Elektro prowadzi działalność od początku lat 90, będąc pierwszą hurtownią elektryczną na Śląsku. W ofercie firmy znajduje się ok. 250 tys. produktów, m.in. żarówki, lampy, gniazdka, kable i przewody. Właścicielem spółki jest Sonepar Polska, firma należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej Sonepar, jednego z globalnych liderów rynku dystrybucji produktów elektrycznych działającego w 44 krajach.

Stabilny rozwój firmy w okresie ostatnich kilku lat i dobre perspektywy rozwoju gospodarczego w Polsce w zdecydowany sposób przyspieszyły decyzje o uruchomieniu w możliwie krótkim czasie nowego centrum dystrybucji Alfa-Elektro. Analiza dostępnych lokalizacji i potrzeb biznesowych firmy pokazała, że Prologis Park w Chorzowie spełnia nasze oczekiwania. Dodatkowym argumentem była wieloletnia dobra współpraca z firmą Prologis. Obecnie rozpoczęła się faza realizacji projektu, a otwarcie nowego magazynu nastąpi na początku IV kwartału br. Dzięki ponad trzykrotnie większej powierzchni magazynowej w Prologis Park Chorzów będziemy mogli zwiększyć ilość SKU i wartość zapasu, co przełoży się na poprawę dostępności towaru. Magazyn o powierzchni 16100 m2 gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości serwisu świadczonego na rzecz naszych klientów, co ma kluczowe znaczenie w warunkach ostrej konkurencji w branży hurtowni elektroinstalacyjnych – stwierdził Piotr Kurzawski, dyrektor ds. dystrybucji w Alfa-Elektro.

Firma Alfa Elektro od 10 lat korzysta z chorzowskiego obiektu firmy Prologis. Park zapewniał możliwość ekspansji, dzięki czemu mógł odpowiedzieć na potrzeby dynamicznie rozwijającego swoją działalność najemcy. Dotychczasowy magazyn firmy Alfa Elektro miał powierzchnię 5000 m2, a nowy aż 16100 m2. To jedna z największych umów najmu powierzchni magazynowych podpisanych w regionie Górnego Śląska w ostatnim czasie, a skala transakcji świadczy o rosnącej pozycji naszego klienta na polskim rynku – mówi Wojciech Zoń, dyrektor działu powierzchni magazynowych i przemysłowych, Savills.

Prologis Park Chorzów to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone na zachodnich krańcach Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Ukrainę z Niemcami, oraz 15 kilometrów od Węzła Gliwice-Sośnica – skrzyżowania dwóch największych międzynarodowych korytarzy transportowych w Polsce. Deweloperem i właścicielem obiektu jest firma Prologis.

Alfa Elektro
Hurtownia elektrotechniczna Alfa Elektro rozpoczęła działalność w branży elektrotechnicznej w 1990 roku. Firma posiada obecnie ponad 70 hurtowni elektrycznych w całej Polsce, wykorzystuje dwa magazyny centralne (w Chorzowie i Lubiczu k/Torunia), zatrudnia ponad 500 osób. Przedsiębiorstwo należy do międzynarodowej sieci Sonepar.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas