Facebook

Ponad 200 ładowarek e-samochodów stanie w Łodzi

Do końca przyszłego roku w Łodzi pojawi się 210 stacji ładowania elektrycznych samochodów. To jeden z elementów walki władz miasta ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza.

Władze Łodzi stawiają na rozwój elektromobilności, dlatego do końca 2020 roku planują uruchomić w mieście 210 ogólnodostępnych punktów ładowania elektrycznych samochodów.

– Ponieważ mają one służyć łodzianom, nikt lepiej niż oni sami, nie wskaże, gdzie powinny powstać takie stacje. W związku z tym, na platformie Vox Populi mieszkańcy Łodzi będą mogli zgłaszać propozycje lokalizacji dla stacji ładowania samochodów elektrycznych. Oczywiście lokalizacje wskazane przez łodzian będą weryfikowane przez urzędników, bo nie w każdej z nich umiejscowienie punktu ładowania może być fizycznie i prawnie możliwe – oznajmia Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.

Jak podkreśla Maciej Mazur z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, elektromobilność jest niezwykle dynamicznym trendem.

– Pod koniec 2019 roku na świecie będzie 7 mln aut elektrycznych. Jednak Polska jest dopiero na początku drogi do elektromobilności. W 2018 roku w naszym kraju zarejestrowano niecałe 1,5 tys. samochodów elektrycznych, a w Polsce jest dopiero nieco ponad 800 punktów ładowania. Gratulujemy Urzędowi Miasta Łodzi, że tak ambitny plan budowy ponad 200 punktów ładowania będzie tutaj wdrażany – oznajmia Maciej Mazur.

Już 18 marca na Politechnice Łódzkiej odbędzie się szkolenie organizowane przez miasto wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych. Podczas tego szkolenia będzie mowa o aspektach ekonomicznych oraz o finansowaniu elektromobilności m.in. z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, w którym zarezerwowanych jest 7 mld zł.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas