Facebook

ML System obiera kierunek na branżę transportową

Szyba hartowana produkcji ML System, wyspecjalizowanej spółki technologicznej, działającej w na rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), otrzymała homologację od Transportowego Dozoru Technicznego. Otwiera to firmie możliwość ekspansji w branży transportowej.

– Praca nad dywersyfikacją oferty produktowej przynosi zamierzone rezultaty. Uzyskany atest rozszerza nasz potencjał o branżę transportową, gdzie wymagania konstrukcyjne nieustannie rosną. Jest to krok milowy do wdrożenia technologii kropek kwantowych w branży mobility. Uważamy, że technologiczny profil naszego działania odpowiada potrzebom tego rynku. Szyba znajdzie zastosowanie m.in. w oknach i drzwiach pojazdów – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Warto podkreślić, że w grudniu ubiegłego roku ML System otrzymał prawa ochronne na dwa wzory użytkowe: dla pakietu szybowego jednokomorowego oraz pakietu szybowego dwukomorowego. Chroniona wzorem technologia umożliwia obniżenie masy, a także zwiększa wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na zarysowania. Zarząd spółki uważa, że rozwiązanie to również posłuży odbiorcom z branży transportowej (np. producentom pociągów czy autobusów).

W pierwszym półroczu 2019 roku ML System wypracował 42,1 mln zł przychodów i miał 2,2 mln zł zysku netto. W porównaniu do analogicznego okresu z roku ubiegłego obroty okazały się wyższe o 2%, natomiast wynik netto zwiększył się prawie o połowę (47%).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas