Facebook

SK Innovation z rządowym grantem

W ramach Programu wsparcia inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020 koreański inwestor, SK Innovation, otrzymał grant rządowy na realizację planowanych projektów. Uroczyste podpisanie umowy w tej sprawie odbyło się 2 października w Dąbrowie Górniczej.

Przyznane wsparcie finansowe będzie wypłacane przedsiębiorcy proporcjonalnie do poziomu realizacji projektu inwestycyjnego, ujętego w umowie o grant jako zobowiązanie inwestora.
– Fabryka separatorów do baterii, w którą SK Innovation zainwestuje ponad 1 mld zł to nie tylko stabilne i wysoko płatne miejsca pracy. To przede wszystkim transfer nowoczesnych technologii oraz wzrost wiedzy i umiejętności pracowników. Co ważne także uczniów i studentów śląskich szkół oraz uczelni, z którymi inwestor rozpocznie współpracę – oznajmia Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju.

SK Innovation jest jedną z największych południowokoreańskich firm z sektora energetyczno-chemicznego. Zajmuje się przetwarzaniem substancji ropopochodnych, produkuje środki chemiczne, a także baterie do samochodów elektrycznych oraz ich komponenty.
Firma zainwestuje w Polsce po raz pierwszy. Do końca 2021 roku zatrudni co najmniej 300 pracowników. W nowym zakładzie, który powstanie na terenie KSSE w Dąbrowie Górniczej, inwestor będzie produkował 470 mln m2 separatorów do baterii litowo-jonowych dla samochodów elektrycznych.

– Grant rządowy pozwoli na dynamiczny start inwestycji, dzięki czemu będzie ona mogła od początku inwestować też w rozwój regionu, w ramach działalności CSR przedsiębiorcy – ocenia Barbara Piontek, zastępca prezesa KSSE.

Obecnie koreańska spółka produkuje 360 mln m2 separatorów litowo-jonowych w Jeungpyeong w Korei.
– Dzięki nowym inwestycjom w Chinach i Polsce, począwszy od czwartego kwartału 2021 roku, moce produkcyjne naszej firmy wzrosną do 1,2 mld m2 rocznie – informuje Jae Sok Rho, prezes SK IE Technology.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas