Facebook

LED Labs pozywa Gerled za kopiowanie produktów

W 2019 roku na rynku pojawiły się bardzo podobne produkty (profile aluminiowe do oświetlenia LED) do wyrobów oryginalnych marki Lumines Lighting produkowanych przez spółkę LED Labs. Dystrybutorem przypominających oryginał rozwiązań jest m.in. firma Gerled (lub Glalu), która została pozwana przez LED Labs z tytułu wprowadzania na rynek produktów naruszających jej wzory przemysłowe.

– Na wniosek LED Labs Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia, m.in poprzez zajęcie kwestionowanego towaru. Postanowienie jest zaopatrzone w klauzulę wykonalności, uprawniającą do egzekucji w trybie natychmiastowym. Decyzja ta odnosi się do wszystkich siedmiu produktów wprowadzanych przez firmę Gerled na rynek (SU2, GR2, CO1, SU1, GR3, SU3, GR1) – informuje Grzegorz Trzcieliński, prezes spółki LED Labs.

Wykonanie postanowienia o zabezpieczeniu w drodze egzekucji odbyło się w dniu 9 października poprzez czynności Komornika Sądowego. Kwestionowane profile aluminiowe (po wizji lokalnej na obiektach, w których firma Gerled prowadzi działalność gospodarczą) zostały zabezpieczone i przekazane w dozór na magazyn firmy LED Labs. Z dniem wydania postanowienia sądu, na czas postępowania sądowego, obrót tymi produktami jest prawnie zabroniony, jak również nie można posługiwać się materiałami marketingowymi i promocyjnymi, odnoszącymi się do tych produktów.

Spółka LED Labs zwraca się z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu wszelkich przypadków sprzedaży bądź promowania produktów, co do których istnieją uzasadnione podejrzenia, że są kopiami oryginalnych profili aluminiowych marki Lumines Lighting.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas