Facebook

Elektrownia PV i BESS w zakładzie Mitsubishi

W zakładach Mitsubishi Motors w japońskim mieście Ozaki powstaje dachowa elektrownia fotowoltaiczna o mocy 3 MW wraz z akumulatorowym systemem magazynowania energii (BESS) o pojemności 1 MWh. Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na maj 2020 roku. Elektrownia złożona z paneli firmy Jinko Solar Japan, będzie jedną z największych dachowych instalacji solarnych nieobjętych subsydiowanym programem taryf gwarantowanych w Japonii.

Rocznie elektrownia będzie wytwarzać 3 GW energii elektrycznej, część z niej ma trafiać do magazynu energii, w którym zostaną wykorzystane akumulatory litowo-jonowe używane wcześniej w samochodach Mitsubishi Outlander PHEV.

System fotowoltaiczny i BESS zmniejszą emisję węgla o 1,6 tys. ton rocznie i pozwolą uniknąć szczytowego zapotrzebowania na energię pobieraną z sieci w zakładach Okazaki. W przyszłości koncern Mitsubishi planuje wykorzystać BESS jako wirtualną elektrownię, przyczyniając się tym samym do stabilizacji systemu elektroenergetycznego na szczeblu lokalnym.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas