Facebook

ML System rozszerza ofertę o konstrukcję aluminiowe i stalowe

ML System otrzymał certyfikaty dla konstrukcji aluminiowych i stalowych (EN1090-3). Audytu dokonała firma TÜV Rheinland Polska. Przyznane atesty rozszerzają portfolio produktowe spółkę o konstrukcje przeznaczone do różnych zastosowań.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na instalacje klasyczne rozszerzamy ofertę o konstrukcje dachowe i naziemne, dedykowane klientom hurtowym i detalicznym. Do wykonania większości z nich wymagana jest klasa EXC1. Poddaliśmy się jednak większym wymaganiom i otrzymaliśmy certyfikat klasy EXC2, co pozwala na projektowanie i wykonanie konstrukcji o tzw. większych konsekwencjach zniszczenia. Mowa o dużych przekryciach BIPV, np. placach dworcowych. Takie możliwości daje nam nowoczesny park maszynowy, w tym pięcioosiowe centrum obróbcze, działające w technologii CNC – oznajmia Dawid Cycoń, prezes ML System.

Certyfikacja obejmuje swoim zakresem konstrukcje: pod moduły PV na dachach skośnych i płaskich, pod moduły PV na gruncie, wiat, zadaszeń miejsc parkingowych, tzw. carportów oraz obiekty smart city.

Jak podkreśla ML System, wprowadzenie jednolitego, 8-procentowego VAT-u dla przydomowych instalacji, obejmującego także pergole czy zadaszenia parkingowe, w połączeniu z dofinansowaniem z programu „Mój prąd” oraz ulgą termomodernizacyjną sprawia, że inwestycja w fotowoltaikę daje prosumentom wymierne korzyści. Zyskują oni konkurencyjny cenowo i zarabiający na siebie, a przy tym trwały i atrakcyjny architektonicznie, produkt.

ML System w minionym roku wypracował 93,4 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 3,5 mln zł zysku netto.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas