Facebook

Nowy Sącz wymieni oświetlenie uliczne

Władze Nowego Sącza zdecydowały o wymianie starych sodowych lamp ulicznych na nowoczesne oświetlenie LED. W pierwszym etapie zastąpionych będzie ponad 2,3 tys. źródeł światła na 38 ulicach. Docelowo wymienione zostaną wszystkie lampy w mieście.

Jak podkreślił prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, wymiana przestarzałego oświetlenia ulicznego w całym mieście, to jedna z najważniejszych inicjatyw w tej kadencji jego prezydentury.

Moją intencją i zamierzeniem jest wymiana 100 proc. oświetlenia w Nowym Sączu na oświetlenie ekologiczne, energooszczędne – oświetlenie ledowe. To zmiana nie tylko związana z poprawą bezpieczeństwa, bo to światło będzie dużo lepsze jeśli chodzi o parametry świetlne, ale również z ekologią i ekonomią, dlatego że ograniczamy zużycie energii, która cały czas ma tendencje wzrostowe  – powiedział Ludomir Handzel.

W ramach zawartej umowy wymienionych zostanie 2313 starych sodowych lamp na nowoczesne oświetlenie LED. W pierwszym etapie modernizacją zostaną objęte 38 ulice i miejsca, w tym główne arterie i planty miejskie. Szacunkowe roczne oszczędności na energii elektrycznej wyniosą prawie 500 tys. złotych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas