Facebook

Northvolt dostarczy systemy bateryjne do magazynów energii Fluence

Firma Fluence, dostawca technologii, oprogramowania i usług w zakresie magazynowania energii oraz Northvolt, europejski producent baterii, ogłosili zawarcie porozumienia w sprawie wspólnego rozwoju technologii dla sieciowych systemów magazynowania energii. W ramach umowy Northvolt dostarczy Fluence systemy bateryjne produkowane w fabryce w Gdańsku.

Porozumienie daje Northvolt możliwość dostarczenia systemów na rynek światowy, a także rozbudowuje łańcuch dostaw firmy Fluence poprzez włączenie do niego wiodącego producenta systemów bateryjnych z Europy. Firmy będą wspólnie rozwijać hardware baterii oraz systemy zarządzania baterią, zoptymalizowane pod kątem potrzeb i rozwiązań magazynowania energii firmy Fluence.

Fluence, spółka należąca do Siemens i AES, oferuje technologie, produkty i usługi w zakresie sieciowych systemów magazynowania energii. Fluence dostarcza klientom oprogramowanie do magazynowania energii oraz usługi inżynieryjne, dostawcze i operacyjne. Firma posiada ponad 5,6 GW magazynów energii i zoptymalizowanych aktywów działających lub zakontraktowanych na 29 rynkach.

Northvolt to europejski dostawca ogniw i systemów bateryjnych, wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska. Firma została założona w 2016 roku z misją budowy najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu. Northvolt zatrudnia ponad 1100 pracowników 76 różnych narodowości w swoich lokalizacjach w Szwecji, Niemczech i Polsce. Obecnie firma Northvolt Poland planuje zwiększyć swoje zdolności produkcyjne, inwestując w Gdańsku 200 milionów dolarów w budowę wysoce zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego o powierzchni 50 tysięcy m².

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas