Facebook

IBC Solar nawiązał porozumienie z Enphase Energy

Firma IBC Solar poszerzyła swoja ofertę o mikroinwertery oraz systemy magazynowania Enphase Energy. Urządzenia amerykańskiego producenta dostępne będą także w Polsce.

Firma IBC Solar, dostawca rozwiązań dla systemów PV i energetycznych, nawiązał porozumienie z Enphase Energy w zakresie dystrybucji mikroinwerterów oraz systemów magazynowania energii tej marki.
Systemy mikroinwerterów oferują instalatorom i klientom końcowym liczne korzyści z technologicznego punktu widzenia. Dodatkowo charakteryzują się kompatybilnością ze wszystkimi modułami i systemami montażowymi IBC oraz prostą instalacją typu plug-and-play – wyjaśnia Britta Beier, starszy wiceprezes ds. zarządzania łańcuchem dostaw IBC Solar.

W celu zwiększenia wygody montowania urządzeń wkrótce oferowane będą także nowe rozwiązanie zaciskowe do systemów montażowych IBC Solar. Pozwoli to na instalację falowników bez użycia narzędzi, dzięki wciskaniu produktu w szyny montażowe.

Od lata 2021 roku, w ofercie IBC Solar oprócz mikroinwerterów pojawi się również nowy system magazynowania Enphase Encharge. Instalatorzy będą mogli z niego korzystać zarówno przy nowych instalacjach, jak i w systemach zmodernizowanych.

IBC Solar
IBC SOLAR jest globalnym dostawcą rozwiązań i usług fotowoltaicznych i magazynowania energii. Firma oferuje kompletne systemy i obejmuje całą gamę produktów od planowania do odbioru systemów fotowoltaicznych pod klucz. Asortyment produktów obejmuje parki słoneczne, systemy zużycia własnego dla przedsiębiorstw komercyjnych i prywatnych gospodarstw domowych, systemy fotowoltaiczne off-grid oraz rozwiązania hybrydowe z silnikiem Diesla. Firma funkcjonuje na arenie międzynarodowej dzięki licznym firmom regionalnym, biurom sprzedaży i firmom partnerskim w ponad 30 krajach.

Enphase Energy, Inc.
Enphase Energy to globalna firma zajmująca się technologiami energetycznymi. Dostarcza inteligentne rozwiązania, które za pośrednictwem jednej platformy zarządzają komunikacją, wytwarzaniem i magazynowaniem energii słonecznej. Firma opracowała technologię opartą na mikroinwerterach i produkuje w pełni zintegrowane rozwiązanie solar-plus-storage.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas