Facebook

BASF i Porsche opracują akumulatory do pojazdów elektrycznych

Spółka joint venture Porsche i Customcells, Cellforce Group, wybrała BASF jako wyłącznego partnera w zakresie rozwoju ogniw dla swoich akumulatorów litowo-jonowych nowej generacji.

W ramach współpracy BASF dostarczy wysokoenergetyczne aktywne materiały katodowe HEDTM NCM, które pozwolą stworzyć wysokowydajne ogniwa akumulatorowe zapewniające szybkie ładowanie i wysoką gęstość energii. Akumulatory wyprodukuje Cellforce Group zlokalizowana w niemieckiej Tybindze.

Zakład produkcji akumulatorów Cellforce ma rozpocząć działalność w 2024 r., a jego początkowa wydajność ma wynosić co najmniej 100 MWh rocznie. Ze strony BASF w przedsięwzięciu będzie uczestniczyć zakład produkcyjny aktywnych materiałów katodowych w Harjavalta w Finlandii oraz zakład aktywnych materiałów katodowych w Schwarzheide w Niemczech.

Aby stworzyć obieg zamknięty, odpady produkcyjne z przyszłej fabryki akumulatorów Cellforce Group będą poddawane recyklingowi w prototypowym zakładzie recyklingu akumulatorów BASF w Schwarzheide w Niemczech. Lit, nikiel, kobalt i mangan będą poddawane recyklingowi w procesie hydrometalurgicznym i ponownie wprowadzone do procesu produkcyjnego BASF w zakresie aktywnych materiałów katodowych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas