Facebook

Photon Energy uruchamia w Australii elektrownie PV o mocy 14,6 MWp

Grupa Photon Energy poinformowała o uruchomieniu w Australii elektrowni fotowoltaicznych na skalę przemysłową o łącznej mocy 14,6 MWp. Elektrownie zlokalizowane w miejscowości Leeton w Nowej Południowej Walii powiększą moc portfela grupy w Australii do 14,7 MWp oraz moc portfela własnych elektrowni fotowoltaicznych do 89,3 MWp.

Elektrownia w Leeton znajduje się na obszarze pola irygacyjnego Murrumbidgee, słynącego z produkcji wina i owoców cytrusowych. To również obszar znacznego zużycia energii elektrycznej, która od lat generowana była przez duże elektrownie węglowe oddalone o setki kilometrów.

Elektrownie wykorzystują dwustronne moduły fotowoltaiczne zamontowane na jednoosiowych trackerach i połączone są z siecią Essential Energy jako dodatkowy generator. Oczekiwana produkcja czystej energii elektrycznej rocznie to 27,8 GWh.

Wyprodukowana energia zostanie sprzedana na krajowym rynku energii elektrycznej w Australii na zasadach ogólnych. Oznacza to, iż spółka nie zawarła umów zakupu energii (PPA), jednakże nie wyklucza, że w przyszłości tego typu umowy będą uwzględnione w ramach strategii zarządzania przychodami grupy, obok innych opcji hedgingowych.

Prace związane z przygotowaniem projektu, prace inżynieryjne, budowlane oraz zakup technologii zostały zrealizowane za pośrednictwem spółki zależnej – Photon Energy Engineering Australia, która zapewnia długoterminowy monitoring elektrowni oraz usługi eksploatacyjne i konserwacyjne.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas