Facebook

Stacje ładowania dla elektrycznych hulajnóg

Porozrzucane elektryczne hulajnogi, blokujące chodniki, ścieżki rowerowe czy miejsca parkingowe stanowią wciąż problem w wielu obszarach miast. Łódzki start-up TrybEco proponuje rozwiązanie: wielofunkcyjne stacje ładowania będące zarazem parkingiem dla elektrycznych jednośladów.

Łódzki start-up TrybEco oferuje stacje ładowania jednośladów elektrycznych. Stacje spełniają dwie funkcje, które są ważne dla harmonijnego rozwoju mikromobilności: umożliwiają naładowanie pojazdu, a dodatkowo wprowadzają porządek, ponieważ koncentrują pojazdy w wyznaczonych miejscach i pozwalają na bezpieczne parkowanie.

Obecnie łódzka marka oferuje dwa rodzaje stacji ładowania. TrybEco PowerBench to kompaktowa stacja ładowania hulajnóg, w której mieści się 10 pojazdów. Hulajnogi zabezpieczone są linką, a całość jest obsługiwana aplikacją mobilną. Co istotne można w nich ładować zarówno hulajnogi sharingowe z wbudowanego systemu ładowania, jak i korzystać z własnych ładowarek wpiętych w udostępnione gniazda 230V.

TrybEco PowerBox to zadaszone moduły o wielkości jednego miejsca parkingowego, które pozwalają na zaparkowanie i ładowanie nie tylko hulajnóg, ale też rowerów i skuterów elektrycznych – obecnie instalowane moduły podwójne to stanowiska dla 12 pojazdów. PowerBox można też uzupełnić o moduł ładowania dla 24 hulajnóg, oraz stacje ładowania samochodów. Stacja może być też niezależna energetycznie, czyli wyposażona w instalację fotowoltaiczną i zintegrowany magazyn energii. Dla wygody użytkowników zainstalowano w niej szafki z obsługiwanym mobilną aplikacją zamkiem elektromagnetycznym, w których można przechowywać niewielki bagaż i dzięki gniazdom 230V i USB, podłączyć swoją ładowarkę do pojazdu i dodatkowo naładować telefon czy inny sprzęt elektroniczny.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas