Facebook

Phoenix Contact E-Mobility oficjalnie otworzył zakład w Rzeszowie

7 października br. w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Phoenix Contact E-Mobility. Budowa nowej fabryki o powierzchni 15 000 m2 trwała pięć miesięcy. Produkcję kabli ładowania AC rozpoczęto już w styczniu 2021 roku.

W Rzeszowie na ośmiu liniach produkcyjnych produkowane są kable ładowania AC, gniazda do stacji ładowania AC, ładowarki naścienne oraz gniazda ładowania pojazdu. Do końca roku będzie działać dziesięć linii produkcyjnych. Początkowe zatrudnienie wzrosło szybciej niż planowano, zespół liczy już 300 pracowników.

W pierwszym półroczu 2021 roku udział nowo zarejestrowanych pojazdów elektrycznych w Europie wzrósł ponad dwukrotnie w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.
Każdy z tych samochodów ma w bagażniku kabel ładowania AC. Premie i dotacje w całej Europie zapewniają rozwój prywatnej i publicznej infrastruktury ładowania. Działania te zwiększają dodatkowo sprzedaż kabli ładowania AC. Ze względu na dobrą lokalizację w Parku Naukowo-Technologicznym Dworzysko, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, nasz zakład stanie się ważnym miejscem w sieci produkcyjnej Phoenix Contact E-Mobility – mówi Dominik Mazur, dyrektor zakładu w Rzeszowie.

Polska fabryka będzie dostarczać produkty na rynek europejski i amerykański. W zakładzie głównym Phoenix Contact E-Mobility w Schieder są tworzone i testowane nowe technologie. Znajdują się tam zautomatyzowane linie produkcyjne, dział produkcji przedseryjnej, prototypownia oraz dział konstrukcyjny, marketingu i sprzedaży.

Powierzchnia całkowita nowego zakładu w Rzeszowie wynosi 15 000 m2, z czego 14 000 m2 zajmuje produkcja i magazyny, a 1000 m2 pomieszczenia biurowe. Fabryka Phoenix Contact została zbudowana przez firmę Panattoni.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas