Facebook

Słupsk testuje autobus elektryczny Scania

Przedsiębiorstwo MZK Słupsk jako pierwsze miało możliwość obejrzenia i testowania elektrycznego autobusu miejskiego Scania Citywide LF BEV, wyprodukowanego w fabryce Scania zlokalizowanej  tym mieście.

Autobus Scania Citywide LF BEV posiada silnik elektryczny o mocy 250 kW (moc szczytowa 300 kW ) i momencie moment obrotowym 2100 Nm oraz jest wyposażony w 10 baterii LI (NMC ) o mocy 330 kWh. Pojazd może być ładowany za pomocą pantografu oraz złącza typu plug-in CCS2. Zasięg autobusu sięga 250 km. Jego pojemność pasażerska wynosi 85 osób z 39 miejscami siedzącymi.

– Cieszymy się bardzo, że to właśnie MZK Słupsk mogły jako pierwsze testować nasze najnowsze rozwiązanie transportowe. Słupsk to miasto strategiczne dla Scania. W Słupsku znajduje się nasza fabryka autobusów, a miejski przewoźnik może pochwalić się jedną z największych flot pojazdów Scania w Polsce – komentuje Artur Wojtowicz, regionalny kierownik sprzedaży autobusów Scania.

Fabryka autobusów Scania w Słupsku

Scania Production Słupsk S.A. zajmuje się produkcją autobusów miejskich Scania CityWide, autobusów Scania OmniExpress oraz podwozi autobusowych. Działając od blisko 30 lat, słupska fabryka stała się jedynym centrum produkcji autobusów Scania w Europie. Wyprodukowane w Słupsku autobusy elektryczne są już wykorzystywane do przewozów pasażerskich m.in. w Szwecji, Szwajcarii oraz Danii.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas