Facebook

National Instruments rozwija działalność na rynku pojazdów EV

National Instruments przejmuje firmę NH Research oraz oddział EV Systems niemieckiej firmy Heinzinger GmbH.

National Instruments przejmuje specjalizującą się w testowaniu i pomiarach dużej mocy na potrzeby pojazdów elektrycznych i akumulatorów firmę NH Research. Transakcja została zrealizowana 19 października 2021 roku.

National Instruments podpisał także ostateczną umowę zakupu oddziału EV Systems niemieckiej firmy Heinzinger GmbH, funkcjonującej na rynku wysokoprądowych i wysokonapięciowych systemów zasilania. Ta transakcja ma zostać zamknięta w I kwartale 2022 roku.

Jak informuje NI przejęcia te poszerzą portfolio firmy w zakresie elektryfikacji (EV), baterii i zrównoważonej energii. Działalność NI, NHR i Heinzinger jest komplementarna w obszarze testowania komponentów motoryzacyjnych dla pojazdów elektrycznych. Dzięki tym przejęciom NI zamierza rozwinąć działalność w szybko rosnącym segmencie pojazdów elektrycznych.

NI finansuje obie transakcje poprzez połączenie istniejącego kredytu odnawialnego i gotówki. Wartość przejęć będzie stanowić od 3 do 4 procent całkowitych przychodów NI w 2022 roku i zwiększy zysk na akcję. Do firmy dołączy około 150 pracowników.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas