FacebookGoogle+

Vestas otrzymał pierwsze zamówienie z Polski w 2016 roku

Vestas otrzymał pierwsze w tym roku zamówienie na dostawy turbin do Polski. Spółka dostarczy urządzenia na potrzeby rozbudowy Farmy Wiatrowej Banie–Kozielice. Na mocy kontraktu będzie odpowiedzialna za dostawę i montaż 28 turbin 2 MW o łącznej mocy 56 MW, w tym 18 urządzeń typu V100-2.0 MW i 10 typu V110-2.0MW. Porozumienie obejmuje także 15-letni serwis tzw. Active Output Management (AOM 5000). Zakończenie dostaw i uruchomienie urządzeń planowane jest w drugim kwartale tego roku.

Zamawiającym jest spółka Wiatromill, należąca do izraelskiego Energix Renewable Energies. Inwestor informował wcześniej, że łączna moc parku wiatrowego w okolicach miejscowości Banie i Kozielice wyniesie 260 MW i będzie się składać z 96 turbin.

W pierwszym etapie budowy farmy Banie–Kozielice zamontowano 25 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 50 MW. Inwestycje zakończono pod koniec ubiegłego roku. Dostawcą wiatraków również była spółka Vestas, która w ubiegłym roku w sumie dostarczyła do Polski turbiny o łącznej mocy ponad 750 MW.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas