Facebook

Nowa Platforma Eplan 2023

Nowa Platforma Eplan 2023 oferuje wiele nowych funkcji, które ułatwiają jej użytkowanie i zapewniają oszczędność czasu i większą wydajność. Użytkownicy mogą korzystać z uproszczonego systemu zarządzania danymi urządzeń, nowego silnika graficznego 3D, zoptymalizowanego edytora kabli oraz nowego centrum wprowadzania. Obsługa wielu standardów eliminuje konieczność zajmowania się zarządzaniem danymi urządzeń, które wcześniej było dość czasochłonne, zwłaszcza w projektach międzynarodowych.

Podczas tworzenia dokumentacji dla różnych krajów może się zdarzyć, że urządzenie ma kilka różnych wariantów reprezentacji schematu. Jedną z przyczyn mogą być różne systemy miar (milimetry lub cale) lub różne orientacje schematów. Poza tym wiele firm określa również specjalne reprezentacje układu w zależności od własnych standardów wewnętrznych lub standardów dostawców. Dzięki nowej Platformie Eplan 2023 można zapisać różne makra schematów dla jednego urządzenia w systemie zarządzania urządzeniami, do dziesięciu makr zgodnych z międzynarodowymi normami i standardami (m.in. IEC, NFPA) oraz dziesięć dodatkowych makr zgodnych z wymaganiami specyficznymi dla firmy. Kolejną praktyczną cechą jest to, że oprogramowanie automatycznie przypisuje odpowiednie makro do urządzenia, gdy zostanie przypisany odpowiedni standard do projektu. Wystarczy przeciągnąć i upuścić urządzenie na schemat.

Specyficzne dla firm standardy, takie jak wytyczne, specyfikacje wymiarów i różne standardy światowe, na przykład NFPA, można obecnie łatwo przedstawić za pomocą nowego systemu zarządzania urządzeniamiSpecyficzne dla firm standardy, takie jak wytyczne, specyfikacje wymiarów i różne standardy światowe, na przykład NFPA, można obecnie łatwo przedstawić za pomocą nowego systemu zarządzania urządzeniami

Eplan eStock – zarządzanie urządzeniami w chmurze
Eplan eStock to oparte na chmurze oprogramowanie umożliwiające centralny dostęp do wewnętrznej bazy danych urządzeń firmy, bez konieczności tworzenia dodatkowej infrastruktury IT. Dzięki niemu współpraca między uczestnikami projektu jest łatwiejsza, co wpływa na skrócenie czasu koordynacji oraz eliminuje zakłócenia. Dostęp do Eplan eStock działa niezależnie od lokalizacji firmy – wszyscy uczestnicy mogą bezpiecznie uzyskać dostęp do danych urządzeń w chmurze, niezależnie od tego, czy pracują w domu, znajdują się w innej lokalizacji firmy gdziekolwiek na świecie, czy dzielą się danymi z partnerami biznesowymi.

Silnik graficzny 3D zapewnia większą wydajność
Maszyny i instalacje stają się coraz bardziej zautomatyzowane, a cyfrowy bliźniak staje się integralną częścią procesów inżynierii szaf sterowniczych i rozdzielnic. Towarzyszy temu rosnąca złożoność i coraz większe wymagania w zakresie strukturyzacji modeli 3D układów szaf sterowniczych. Dzięki nowemu silnikowi graficznemu Engine Direct3D, firma Eplan znacznie przyspieszyła procesy projektowe. Renderowanie 3D stało się znacznie szybsze, a czynności, takie jak powiększanie lub obracanie, płynniejsze i łatwiejsze.

Nowy silnik graficzny 3D sprawia, że takie operacje, jak powiększanie lub obracanie są znacznie płynniejsze i łatwiejszeNowy silnik graficzny 3D sprawia, że takie operacje, jak powiększanie lub obracanie są znacznie płynniejsze i łatwiejsze

Edytor do zoptymalizowanego zarządzania kablami
Platforma Eplan 2023 upraszcza również okablowanie szaf sterowniczych, które są rozproszone na terenie zakładu w sposób zdecentralizowany. Na przykład, nowy edytor kabli ułatwia zarządzanie nimi i ich wizualizację na Platformie Eplan, niezależnie od liczby żył. Numer i typ urządzenia, źródło i miejsce docelowe oraz ekranowanie i połączenie są wyświetlane graficznie w jednym oknie dialogowym. Nowy edytor okablowania, stanowiący podstawę do okablowania maszyn wirtualnych, ułatwia określenie długości okablowania w Eplan Harness proD. Informacje o kablach są widoczne na pierwszy rzut oka, począwszy od źródła, aż do miejsca docelowego.

Rozszerzone Centrum wprowadzania w Platformie Eplan 2023 zapewnia lepszy przegląd projektu. Użytkownicy mogą również intuicyjnie wyszukiwać urządzenia, nawet w dokumentach zewnętrznych lub połączonychRozszerzone Centrum wprowadzania w Platformie Eplan 2023 zapewnia lepszy przegląd projektu. Użytkownicy mogą również intuicyjnie wyszukiwać urządzenia, nawet w dokumentach zewnętrznych lub połączonych

Centrum wprowadzania – lepszy przegląd projektu
Rozszerzone Centrum wprowadzania w Platformie Eplan 2023 zapewnia lepszy przegląd projektu. Symbole, makra i urządzenia mogą być wyświetlane w bardziej przejrzysty sposób, jako tabela w oknie dialogowym. Użytkownicy mogą również wyszukiwać urządzenia, nawet w zewnętrznych lub połączonych dokumentach. Jeśli należy sprawdzić, które komponenty wymagają odpowiedniego prądu, wystarczy kliknąć w tabelę, a informacje logiczne stają się bezpośrednio widoczne. Nowa funkcja tagowania ułatwia również nawigację, a logiczne ścieżki wyboru i lepsze struktury projektów przyspieszają zarówno wyszukiwanie, jak i ogólne planowanie projektu. Nowy interfejs do programu Microsoft Excel ułatwia pracę użytkownikom, gdyż nie trzeba samodzielnie instalować oprogramowania, aby wyprowadzać dane w tym formacie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas