Facebook

Klimatyzatory Blue e+ Outdoor firmy Rittal

Urządzenia naścienne „Blue e+ Outdoor” Rittal stanowią uzupełnienie serii wysokowydajnych klimatyzatorów o rozwiązanie przeznaczone do zastosowań na zewnątrz budynków. Poza oszczędnością energii na średnim poziomie 75 procent nowe produkty posiadają zabezpieczoną przed wandalizmem obudowę, wysoki stopień ochrony IP i gwarantują bezpieczną eksploatacją nawet w najsurowszych warunkach. Wraz z obudowami outdoor serii Rittal Toptec tworzą system modułowy, który można stosować w każdych warunkach.

Wartym rozważenia rozwiązaniem w przypadku surowych warunków otoczenia, w których muszą pracować urządzenia elektrotechniczne są nowe obudowy Outdoor oraz klimatyzatory naścienne serii „Blue e+ Outdoor” firmy Rittal. Bezpieczną eksploatację i wysoką odporność na zewnątrz zapewniają: odporny na promienie ultrafioletowe lakier, wysoki stopień ochrony IP56 lub Nema 4/3R/12 oraz certyfikaty potwierdzające wytrzymałość na szeroki zakres temperatur od –30°C do + 60°C.
Wyposażenie klimatyzatorów w technologie Blue e+ i heat pipe pozwala zapewnić wysoką efektywność energetyczną. W porównaniu do zwykłych rozwiązań chłodzenia można w ten sposób zaoszczędzić średnio 75% energii i wyraźnie zredukować ślad węglowy CO2.

Monitoring
Integracja przez interfejs IoT ułatwia zdalny monitoring, co jest ważne w przypadku monitorowania instalacji rozporoszonych na dużych obszarach. W ten sposób można np. kontrolować na bieżąco temperaturę i inne parametry w całej sieci oraz ustawić wysyłanie automatycznych powiadomień w przypadku wystąpienia awarii. Pozwala to w znacznym stopniu wykluczyć niezaplanowane przestoje i awarie systemów, co prowadzi do zredukowania związanych z tym kosztów.

Montaż
Nowe klimatyzatory wraz z obudowami Rittal Toptec Outdoor tworzą modułowy system, w którym szafa sterownicza i klimatyzator są do siebie dopasowane. Dwuścienna konstrukcja szaf sterowniczych zapewnia wysoką wydajność pasywnego odprowadzania ciepła („efekt komina”). W ten sposób redukuje się nagrzewanie wnętrza spowodowane nasłonecznieniem, a przez to – zużycie energii przez klimatyzator. System szafa + klimatyzator gwarantuje szybki i łatwy montaż oraz jednorodny design obu rozwiązań.

Zastosowanie
Klimatyzatory naścienne Rittal Blue e+ Outdoor znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie instalowane są zewnętrzne instalacje elektrotechniczne. Typowymi przykładami są systemy telefonii komórkowej, instalacje w gospodarce wodnej i kanalizacyjnej oraz infrastruktura energetyczna.

Zgodność z międzynarodowymi atestami i certyfikatami oraz zintegrowana obsługa wielu napięć przez system Outdoor Blue e+ umożliwiają stosowanie ich bez żadnych ograniczeń na całym świecie.
Więcej >> 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas