Facebook

Konfigurator szaf sterowniczych Rittal RiPanel

Nowe, darmowe narzędzie do konfiguracji szaf sterowniczych Rittal RiPanel pozwala na indywidualne konfigurowanie i zamawianie obudów online i szaf sterowniczych wraz z akcesoriami. Ponadto w nowej wersji na bieżąco pojawiają się aktualne informacje zarówno o cenie, jak i dostępności produktów.

Projektanci i konstruktorzy urządzeń otrzymują narzędzie, które oprócz doboru seryjnych obudów i szaf, umożliwia indywidualną konfigurację szaf sterowniczych – wraz z pasującymi akcesoriami, kontrolą poprawności pozwalającą uniknąć błędów, wizualizacją w 3D, bibliotekami z predefiniowanymi układami nawierceń oraz bezpośrednim połączeniem ze sklepem internetowym. Poza tym użytkownicy mogą importować i umieszczać indywidualne wycięcia, czyli można realizować nawet nietypowe wymagania konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej.

Predefiniowane układy otworów i wycięć
Podczas przygotowywania szafy sterowniczej do obróbki mechanicznej użytkownik RiPanel może skorzystać z predefiniowanych układów otworów i wycięć. Umieszczanie wycięć odbywa się w wizualizacji 3D. Towarzyszy temu wykaz komponentów, dzięki czemu użytkownik otrzymuje informację o wybranych częściach i – w połączeniu ze sklepem internetowym – ma wgląd w całkowite koszty projektu. W trakcie konfiguracji widoczny jest aktualny koszt danego zestawienia – nie tylko w przypadku zamówienia seryjnego.
Zintegrowane kontrole poprawności już w fazie projektowania wykluczają możliwość powstania błędnych projektów lub nieprawidłowych konstrukcji. Wszystkie dane można zapisać w RiPanel i wykorzystać w następnych projektach, także w przypadku modyfikacji.

Efektywność produkcji
Wirtualny prototyp zaprojektowanej szafy sterowniczej można przekazać do dalszej obróbki numerycznej do automatów produkcyjnych, np. Perforex MT. Dane mogą być także przekazywane do nowego systemu sterowania produkcją RiPanel Processing Center.

RiPanel – główne funkcje

  • szybki i prosty wybór obudów i szaf sterowniczych,
  • sprawdzenie konfiguracji pod względem poprawności, dobór akcesoriów wraz bezpośrednią wizualizacją w 3D,
  • dodawanie otworowania łącznie z możliwością importu CAD indywidualnych otworów,
  • automatyczne generowanie danych technicznych; możliwość bezpośredniego wysłania zapytań ofertowych lub zamówień dzięki połączeniu ze sklepem online MyRittal.

www.rittal.pl

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas