FacebookGoogle+

Panasonic: system wideodomofonowy IP

Firma Panasonic wprowadziła na rynek nowy system wideodomofonowy VL-VN1900 oparty na protokole IP. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o dużych obiektach, które wymagają integracji pomiędzy różnymi systemami w budynku, np. monitoringu, kontroli dostępu czy telefonicznym.

Nowy model (VL-VN1900) współpracuje z wieloma urządzeniami, w tym kamerami CCTV, telefonami SIP i rejestratorami sieciowymi. Przy wykorzystaniu technologii Power over Ethernet system można podłączyć za pomocą pojedynczego kabla, co zmniejsza złożoność instalacji oraz jej koszt. System może wówczas obsługiwać do 2000 urządzeń SIP przy użyciu standardowego PoE z dodatkiem modułu sterującego.

W ramach systemu wprowadzony został nowy monitor pokojowy VL-MN1000. Jest to 7-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy LCD, który łączy się z kamerą Panasonic IP oraz jest zintegrowany
z elektronicznymi zamkami, co umożliwia sterowanie dostępem bezpośrednio z monitora. System wideodomofonowy IP oferuje również nowe panele wejściowe – do drzwi oraz holu. Zawierają one kamerę szerokokątną oraz czytniki RFID obsługujące karty wejściowe – maksymalnie pięć na jednego mieszkańca.

Monitor pokojowy VL-MN1000

Oprócz tego dostępny jest tryb recepcji, który umożliwia przekierowanie połączeń przychodzących. Mogą być one kierowane do recepcji zamiast do mieszkania, zapewniając mieszkańcom spokój na przykład nocą. System oferuje również funkcję nagrywania, dzięki której możliwe jest nagrywanie wideo i dźwięku, a także zapis nieruchomych obrazów.

Rozwiązanie zostanie zaprezentowane podczas tegorocznych targów IFSEC w Londynie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas