Facebook

Lidl rozwija sieć stacji ładowania elektrycznych samochodów

Od ponad roku spółki Lidla w wielu krajach Europy inwestują w technologię elektromobilności. Od kilku miesięcy również w Polsce.

Pierwsza z ładowarek zainstalowana została w Poznaniu, a trzy kolejne, dostarczone w ramach ostatnich zamówień, w sklepach w Warszawie, a także w Centrum Dystrybucyjnym w Gródkowie w województwie śląskim. W każdej z lokalizacji zamontowano ten sam model stacji do ładowania: Terra 53 CJG firmy ABB. Właśnie ta konkretna stacja montowana jest przy sklepach Lidla w Europie: ponad 100 stacji szybkiego ładowania jest dostępnych w placówkach sieci w Szwecji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii i na Węgrzech.

Dostarczone przez ABB systemy do ładowania zgodne są z trzema międzynarodowymi standardami ładowania – prądem stałym, pojazdów produkcji japońskiej (CHAdeMO), a także pojazdów produkcji amerykańskiej i niemieckiej (CCS Combo 2) oraz ładowania prądem przemiennym (standard Typ 2). Stacje są więc przystosowane do obsługi wszystkich marek samochodów elektrycznych dostępnych na rynku.

Istotnym elementem zamówienia dla Lidla są usługi komunikacji i system do zarządzania stacjami „Drive Care”. Dzięki wykupionej aplikacji, Lidl będzie miał możliwość stałego monitorowania parametrów swoich punktów ładowania, m.in. zużywanej przez nie energii elektrycznej, czy raportowania statystyk w dowolnym przedziale czasu lub/ i w podziale na użytkowników. Wszystkie procesy zbierania i przetwarzania danych ze stacji są elementem nowej oferty ABB Ability – globalnej cyfrowej platformy w chmurze opartej o narzędzie Microsoft Azure, która na bieżąco przelicza i analizuje dane spływające z podłączonych do sieci urządzeń.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas