FacebookGoogle+

XTPL coraz bliżej New Connect

Spółka XTPL już wkrótce może zadebiutować na na New Connect. Zapisy na jej akcje rozpoczynają się już 9 czerwca i potrwają do 19 czerwca.

Firma od inwestorów chce pozyskać do 10 mln zł. Przeznaczy je na rozwój nowych laboratoriów, których zadaniem będzie m.in. bliska współpraca z klientem nad rozwojem technologii umożliwiającym jej zastosowanie w przemyśle, oraz rozpoczęcie sprzedaży technologii XTPL na rynku światowym.

Spółka oferuje rozwiązanie, które jest innowacyjne w skali globalnej i pozwala na drukowanie linii o szerokości nawet poniżej 150 nanometrów, czyli ponad 400 razy węższych niż standardowo stosowane techniki druku cyfrowego czy sitodruku.

Technologia XTPL umożliwia wytwarzanie ultracienkich i transparentnych linii przewodzących prąd elektryczny, które mogą zostać wykorzystane m.in. w produkcji nowej generacji warstw TCF (Transparent Conductive Films) stosowanych w branży producentów paneli fotowoltaicznych, wyświetlaczy, ekranów dotykowych oraz elastycznej elektroniki.

Głównym atutem technologii XTPL jest możliwość wytworzenia ultraprecyzyjnych struktur metodą, która jest skalowalna i może być tania. Co ważne – technologia ta może zostać wykorzystana w wielu różnych dziedzinach. Spółka udostępniła właśnie pierwszy na świecie prototyp drukarki laboratoryjnej do taniego drukowania ultracienkich linii przewodzących prąd, dedykowany technologom z działów R&D, którzy będą mogli wykorzystywać metodę XTPL w swoich pracach badawczo-rozwojowych, poszukując tym samym nowych jej zastosowań. Prototyp drukarki zaraz po swojej premierze na targach Printed Electronics Europe został nagrodzony przez kapitułę, w której zasiadają przedstawiciele największych firm z branży elektroniki drukowanej.

Niezwłocznie po zakończeniu oferty spółka zamierza ubiegać się o wprowadzenie akcji na NewConnect.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas