«
»
FacebookGoogle+

W Korei Płd. powstanie pływająca farma PV

W mieście Hwaseong w Korei Południowej, na zbiorniku Deoku firma Solkiss planuje budowę pływającej farmy fotowoltaicznej o mocy 2,67 MW. Instalacja ma zająć 78 tys. m2. Umiejscowienie paneli fotowoltaicznych na wodzie pozwoli na osiągnięcie wyższych uzysków energii dzięki efektowi chłodzenia przez wodę.

Zwiększenie produkcji energii będzie możliwe także ze względu ma zastosowanie mechanizmu pionowego trackera czyli systemu podążania za ruchem słońca. Firma Solkiss szacuje, że dzięki temu uzyski energii będą wyższe średnio o 16% w porównaniu do takiej samej instalacji pływającej, ale nie posiadającej tego rozwiązania, a także o 22 proc. w porównaniu do statycznej instalacji o takiej samej mocy, która powstałaby na gruncie.

Obecnie największą pływającą farmą fotowoltaiczną na świecie jest instalacja w chińskiej prowincji Anhui o mocy 40 MW. W tym samym regionie ma powstać podobna instalacja fotowoltaiczna o mocy 70 MW. Jej budowa już się rozpoczęła i ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Największa pływająca farma fotowoltaiczna w Europie znajdują się w Wielkiej Brytanii, w Walton-on-Thames koło Londynu. Jej moc sięga 6,3 MW.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas