FacebookGoogle+

Nowa Zelandia: dynamiczny rozwój elektromobilności

We wrześniu liczba samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Nowej Zelandii wzrosła do 4 500, w samym sierpniu odnotowano 331 nowych rejestracji (był to rekordowy do tej pory miesiąc).

Władze w Nowej Zelandii konsekwentnie wspierają elektromobilność czego efektem jest przyznanie kierowcom elektrycznych aut przywileju poruszania się po specjalnych pasach ruchu w Aukland.
Z kolei w Christchurch pojawiła się firma świadcząca usługi carsharingu oferująca samochody elektryczne. Firma Yoogo będzie oferować swoim klientom BMW i3 wypożyczane na minuty. Christchurch wygrało także w nowozelandzkim rankingu miast najbardziej przychylnych rozwojowi elektrycznego transportu.

Plan rozwoju elektrycznego transportu w Nowej Zelandii współgra z działaniami mającymi promować gospodarkę o obiegu zamkniętym. W tym celu prowadzony jest program używania elektrycznych śmieciarek i ponownego wykorzystania surowców.

Nowa Zelandia prowadzi także działania mające przybliżyć elektromobilność mieszkańcom kraju. Dlatego wspiera organizowanie targów, w czasie których prezentowane są samochody elektryczne.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas