FacebookGoogle+

Philips Lighting oświetlił belgijską Cytadelę w Namur

Jedna z największych twierdz w Europie – Cytadela w Namur – została oświetlona kolorowym światłem w ramach programu upiększania miasta Namur, który ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego.

Cydatela w Namur, uznawana za jedną z bardziej cenionych atrakcji turystycznych w Belgii, została zbudowana w 937 r. i od tamtej pory była wielokrotnie przebudowywana. Od czasów średniowiecza pełniła w mieście Namur, stolicy belgijskiej Walonii, strategiczną funkcję obronną. Obecnie miasto chce przyciągnąć uwagę mieszkańców i turystów przy pomocy projektu Cydatela nocą.

Ten architektoniczny projekt oświetlenia stanowi część planu upiększenia miasta Namur. Obejmuje iluminację historycznej cytadeli i wyeksponowanie piękna okolicy. Nowy system oświetlenia uwzględnia też florę i faunę tego liczącego ponad 80 hektarów zabytku – światła można w prosty sposób zdalnie przygaszać i kontrolować używając systemu zarządzania oświetleniem Philips ActiveSite zlokalizowanego w chmurze. Nowy system wspiera również zrównoważony rozwój miasta i jego cele ekonomiczne zapewniając do 75% wyższą efektywność niż konwencjonalne oświetlenie. Jednocześnie pomaga przyciągać turystów, którzy chętniej zdecydują się na nocleg w mieście i podziwianie jego nocnej panoramy.

– Niedawno odnowiona Cytadela w Namur to jedno z najpiękniejszych zabytkowych miejsc w Europie. Zasługiwała na atrakcyjne i dynamiczne oświetlenie, które podkreśli jej bogactwo architektoniczne i wyeksponuje piękno okolicy. Technologia LED pozwala na zminimalizowanie kosztów energii i znaczną redukcję zanieczyszczenia świetlnego nocą – powiedział Arnaud Gavroy, radny miasta Namur odpowiedzialny za Cytadelę.

System Philips Color Kinetics pozwala miastu Namur na organizowanie spektakularnych, dynamicznych pokazów świetlnych. Nowe oświetlenie Cytadeli zostało zainaugurowane 13 października 2017 r. wspaniałym pokazem świetlnym, który podkreślił imponującą historię Cytadeli i jej znaczenie jako pomnika europejskiego.

W ramach projektu firma Philips Lighting współpracowała z firmą Genetec (instalacja) i Radiance35 (projekt oświetlenia) oraz z podwykonawcami: firmą Keystone Technologies (integracja systemu) i Painting With Light (programowanie efektów świetlnych).

Wykorzystana technologia: łącznie zainstalowano ponad 230 elementów systemu Philips Color Kinetics: 80 projektorów architektonicznych Philips ColorReach RGBW i 150 projektorów architektonicznych Philips ColorReach Compact RGBW, zdalnie sterowanych przez oprogramowanie ActiveSite firmy Philips zlokalizowanego w chmurze.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas